"Bojovala jsem zuby nehty." Kamera zachytila dramatickou bitvu o syna s únoscem

Video Video
19. 7. 2021 16:13
Čtyřiadvacetiletý James McGonagle se za bílého dne pokusil unést pětiletého chlapce. Využil chvíle, kdy malý Jacob Diaz běžel ve čtvrti Richmond Hill v newyorském Queensu několik metrů před matkou. McGonagle vyběhl z auta, popadl dítě a zavřel ho na zadní sedačku do vozu.
Čtyřiadvacetiletý James McGonagle se za bílého dne pokusil unést pětileté dítě. Policie hledala i jeho otce, který s ním mluvil chvíli před činem. | Video: Reuters

Dolores Diaz Lopezová se svým dalším synem Bennym a dcerou Zuriely únosce pronásledovali. Začali se s únoscem o dítě přetahovat. Nakonec se matce Jacoba podařilo vytáhnout okénkem u spolujezdce.

"Říká se, že za své děti se bojuje zuby nehty a to jsem udělala," citoval matku deník Daily Mail. Diaz Lopezová řekla, že únosce vůbec nezná.

Policie později únosce McGonagleho poznala na záběrech z kamer, zadržela ho a obvinila z pokusu o únos a bezohledné ohrožení dítěte. Strážci zákona také podle Daily Mail hledají jeho otce, který se s ním sešel krátce před útokem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel bývalý ukrajinský premiér a vyjednávač se separatisty Marčuk

Bývalý ukrajinský premiér Jevhen Marčuk ve čtvrtek zemřel. Bylo mu 80 let, uvedla agentura Unian s odvoláním na politikovu manželku. "Černý den, zemřel Jevhen Marčuk. Srdce se zastavilo," napsala na sociálních sítích.

Marčuk kromě toho, že byl čtvrtým předsedou vlády nezávislé Ukrajiny, se svého času stal prvním šéfem její tajné služby SBU. Ještě jako studenta jej do svých řad podle dostupných informací zverbovala sovětská tajná policie KGB, v jejíchž řadách prošel celou škálou důstojnických hodností. Za prvního ukrajinského prezidenta Leonida Kravčuka na počátku 90. let minulého století byl také povýšen na armádního generála.

Za následujícího prezidenta Leonida Kučmy se stal vicepremiérem, vládu vedl v letech 1995 a 1996. Neúspěšně kandidoval na prezidenta. Později býval tajemníkem rady národní bezpečnosti a ministrem obrany. Dvakrát byl také zvolen poslancem.

V letech 2018 až 2019 byl hlavním ukrajinským vyjednávačem domlouvajícím příměří a výměny zajatců s proruskými separatisty, kteří od jara 2014 vedou ozbrojený boj proti ukrajinské armádě v Donbasu na východě země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy