Po 69 dnech na světle božím. Chilští horníci zachráněni

Po 69 dnech na světle božím. Chilští horníci zachráněni
Střih. Záchranáři se shromažďují kolem speciální kapsle, která právě poprvé dorazila k povrchu země se zachráněným horníkem.
To je on! První z horníků, který po 69 dnech uvěznění v dole, spatřil světlo světa, byť skrze sluneční brýle. Florencio Ávalos.
Úsměv. Cesta speciálně vytvořenou šachticí proběhla bez problémů.
Přímo u otvoru, jimiž jsou horníci taháni, čekala na Ávalose rodina.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
13. 10. 2010 8:40

Santiago de Chile - Bez větších obtíží probíhá dlouho chystaná záchrana chilských horníků, kteří byli pod zemí zavaleni 69 dní.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy