Češka zadržená v Mexiku byla v zemi ilegálně

ČTK ČTK
26. 4. 2013 19:24
Kromě obvinění z držení drog jí hrozí trest za používání falešného průkazu totožnosti
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Mexiko/Praha - Sedmadvacetiletá Češka, kterou tento týden zatkla mexická policie se dvěma taškami drog a střelnou zbraní, pobývala v Mexiku ilegálně.

V pátek to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí.

Kromě obvinění z nedovoleného držení narkotik a zbraně ženě hrozí rovněž trest za používání falešného průkazu totožnosti.

Češku zatkla policie v jedné z centrálních čtvrtí mexické metropole poté, co dostala tip od jednoho z místních obyvatel, který ženu podezíral z prodeje drog.

Policisté v jejích taškách objevili deset balíčků bílého prášku, pravděpodobně kokainu, a jeden rozměrnější balíček marihuany. "Žena v zemi pobývala čtyři roky, většinu této doby ilegálně," řekla mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová.

Mexická média informují o tom, že podle výpovědi ženu k prodeji drog přiměl její partner. Podle deníku Excelsior však krátce po zadržení mluvila velmi nesouvisle, z čehož novináři usoudili, že sama mohla být pod vlivem drog.

Policie kontaktovala českou ambasádu, jejíž zástupce byl výslechu přítomen. Podle Grohové Češka tvrdí, že se v Mexiku živila jako modelka a že tam má stálou adresu.

Policistům se prokázala falešným dokladem totožnosti na jméno Petra Patricia Perrónová, její skutečnou identitu vyšetřovatelé podle Excelsioru stále zjišťují. Sdělila jim totiž i další, tentokrát české příjmení, které je však rovněž smyšlené.

Vyšetřovatelé nyní prověřují, zda se v jejích zavazadlech skutečně nacházel kokain. Podle výsledku testů se rozhodne, jestli bude žena obžalována a souzena v Mexiku, či vyhoštěna ze země.

 

Právě se děje

Další zprávy