Češka zadržená v Mexiku byla v zemi ilegálně

ČTK ČTK
26. 4. 2013 19:24
Kromě obvinění z držení drog jí hrozí trest za používání falešného průkazu totožnosti
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Mexiko/Praha - Sedmadvacetiletá Češka, kterou tento týden zatkla mexická policie se dvěma taškami drog a střelnou zbraní, pobývala v Mexiku ilegálně.

V pátek to řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí.

Kromě obvinění z nedovoleného držení narkotik a zbraně ženě hrozí rovněž trest za používání falešného průkazu totožnosti.

Češku zatkla policie v jedné z centrálních čtvrtí mexické metropole poté, co dostala tip od jednoho z místních obyvatel, který ženu podezíral z prodeje drog.

Policisté v jejích taškách objevili deset balíčků bílého prášku, pravděpodobně kokainu, a jeden rozměrnější balíček marihuany. "Žena v zemi pobývala čtyři roky, většinu této doby ilegálně," řekla mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová.

Mexická média informují o tom, že podle výpovědi ženu k prodeji drog přiměl její partner. Podle deníku Excelsior však krátce po zadržení mluvila velmi nesouvisle, z čehož novináři usoudili, že sama mohla být pod vlivem drog.

Policie kontaktovala českou ambasádu, jejíž zástupce byl výslechu přítomen. Podle Grohové Češka tvrdí, že se v Mexiku živila jako modelka a že tam má stálou adresu.

Policistům se prokázala falešným dokladem totožnosti na jméno Petra Patricia Perrónová, její skutečnou identitu vyšetřovatelé podle Excelsioru stále zjišťují. Sdělila jim totiž i další, tentokrát české příjmení, které je však rovněž smyšlené.

Vyšetřovatelé nyní prověřují, zda se v jejích zavazadlech skutečně nacházel kokain. Podle výsledku testů se rozhodne, jestli bude žena obžalována a souzena v Mexiku, či vyhoštěna ze země.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Trump sníží stavy amerických vojáků v Německu, stáhne se jich téměř deset tisíc

Prezident Spojených států Donald Trump nařídil stáhnout z Německa 9500 ze stávajících 34 500 amerických vojáků. S odvoláním na nejmenované americké vládní činitele to napsal deník The Wall Street Journal, podle kterého vojáci odejdou do září. Agentura Reuters tvrdí, že část vojáků bude přemístěna do Polska a dalších spojeneckých zemí, zbytek se vrátí do vlasti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy