Kdo je Casey DeSantisová: Obléká se jako Jackie a pomáhá manželovi porazit Trumpa

Dominika Perlínová Dominika Perlínová
15. 6. 2023 7:27
Casey DeSantisová nosí bílé rukavičky a dlouhé večerní róby i na běžné projevy svého manžela, guvernéra amerického státu Florida Rona DeSantise. Matka tří dětí se stylizuje do role ikonické první dámy Jackie Kennedyové a snaží se tak podpořit svého muže v boji o Bílý dům. DeSantis usiluje o kandidaturu v prezidentských volbách za Republikánskou stranu.
První dáma USA Jackie Kennedyová (vlevo) na návštěvě Indie a manželka floridského guvernéra Casey DeSantisová.
První dáma USA Jackie Kennedyová (vlevo) na návštěvě Indie a manželka floridského guvernéra Casey DeSantisová. | Foto: Aktuálně.cz / Getty Images / Reuters

Jackie Kennedyová i Melanie Trumpová

Floridský guvernér Ron DeSantis minulý měsíc oficiálně oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Ještě před samotnými volbami ale bude muset získat nominaci za republikány, v průzkumech u nich zatím zůstává na druhém místě za favoritem a bývalou hlavou USA Donaldem Trumpem.

DeSantis tak objíždí jednotlivé americké státy a svými proslovy se snaží dokázat, že by byl dobrým prezidentem. Jeho žena Casey mu pomáhá především tím, že se na budoucí roli první dámy už teď obléká, řekla pro deník New York Times Kate Andersenová Browerová, autorka knihy "První ženy: Půvab a moc moderních prvních dam Ameriky".

Pomocí nejrůznějších náznaků vyvolává asociace s pojmy jako "Kennedy" a "Trump", a dokonce i "královská rodina". Což není tak zvláštní, jak by se mohlo na první pohled zdát - John F. Kennedy byl prvním americkým prezidentem, který plně využil sílu televize, a Trump zase z úřadu udělal reality show. DeSantisová se zjevně učí od obou, míní list.

"Zcela evidentně se odkazuje na výrazné první dámy, kterými byly právě Jackie Kennedyová nebo Melanie Trumpová," potvrdil pro online deník Aktuálně.cz amerikanista z Ostravské univerzity Jan Beneš. Podle něj chce výrazným oblékáním pomoci svému muži dohnat náskok, který má v průzkumech Trump.

 

Právě se děje

Další zprávy