Bývalý slovenský prezident Kováč je v nemocnici. Jeho stav je vážný

ČTK ČTK
5. 3. 2016 16:29
Michal Kováč byl v sobotu převezen do nemocnice kvůli ztrátě vědomí. Podle slovenských médií je jeho stav vážný. Je ale mimo ohrožení života. Delší dobu také trpí syndromem Parkinsonovy choroby.
Michal Kováč.
Michal Kováč. | Foto: ČTK

Bratislava - Bývalý slovenský prezident Michal Kováč byl v sobotu hospitalizován a podle tamních médií byl jeho stav vážný. Mluvčí univerzitní nemocnice v Bratislavě Petra Stano Maťašovská ale později řekla, že pětaosmdesátiletý Kováč je mimo ohrožení života a že jeho zdravotní stav je stabilizovaný.

Záchranka byla ke Kováčovi přivolána dnes odpoledne, údajně měl poruchu vědomí. Kováč už delší dobu trpí Parkinsonovou chorobou.

"Pacient je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života. Zůstává v nemocnici," řekla mluvčí. Bližší informace o jeho zdravotním stavu však na přání rodiny odmítla poskytnout.

Politická kariéra bývalého prezidenta

Kováč byl slovenským prezidentem v letech 1993 až 1998. Funkční období prvního prezidenta Slovenské republiky bylo poznamenáno spory s tehdejším premiérem Vladimírem Mečiarem.

Do vysoké politiky vstoupil Kováč v prosinci 1989, kdy byl jmenován ministrem financí slovenské vlády. Státní pokladnu řídil do května 1991. Od června do prosince 1992 předsedal Federálnímu shromáždění ČSFR. Na prezidenta ho v únoru 1993 navrhla mateřská HZDS. V roce 1999 Kováč z volby hlavy státu odstoupil.

 

Právě se děje

Další zprávy