Brit si postavil mučírnu, chtěl v ní týrat a jíst děti

Petr Jemelka Petr Jemelka
13. 9. 2013 20:00
Hrůzné plány vyšly najevo dřív, než stihl ublížit. Uvnitř video z tajné kobky.
Geoffrey Portway vše přiznal.
Geoffrey Portway vše přiznal. | Foto: Youtube.com

Massachusetts - Na veřejnost unikly snímky z domu muže, jenž si ve sklepě vybudoval mučírnu, ve které chtěl věznit, trýznit a znásilňovat děti.

Jeho hrůzné plány naštěstí loni vyšly najevo dřív, než je stihl uskutečnit, mučírnu ale postavit a vybavit stihl a policie podomácku vyrobená pouta i další nástroje tortury zdokumentovala.

Snímky z domu ve městě Worchester (stát Massachusetts) teď zveřejnila americká média. V tajné podzemní místnosti strážci zákona našli mimo jiné pouta zmenšená na dětské ruce, ocelové lůžko, na němž chtěl 40letý Geoffrey Portway děti mučit a posléze porcovat, a celou řadu nástrojů, které k tomu hodlal použít.

Podívejte se na video. | Video: Youtube.com

Krom toho byla v kobce železná klec, dřevěná rakev dětské velikosti a řeznické nože.

Kanibal se ke všemu přiznal výměnou za slib, že bude po 27 letech věznění v USA vydán domů do Spojeného království. Celkovou výši trestu, který může být doživotní, se dozví v úterý.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy