Bezpilotní letoun zabil pákistánského velitele Al-Káidy

ČTK ČTK
8. 12. 2012 9:57
Při čtvrtečním útoku zahynulo v pákistánském Severním Vazíristánu 11 lidí
Bezpilotní letadlo - ilustrační snímek
Bezpilotní letadlo - ilustrační snímek | Foto: Reuters

Péšávar - Při čtvrtečním útoku amerického bezpilotního letounu zahynulo v pákistánském Severním Vazíristánu 11 lidí, včetně jednoho z vysoce postavených velitelů Al-Káidy. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na tamní kmenové zdroje.

Podle nich má být mrtvým představitelem teroristické sítě Abú Zaid, který se prý do úkrytu v oblasti u hranic s Afghánistánem přesunul teprve několik dní před útokem amerického letounu. Pákistánské bezpečnostní složky to zatím nepotvrdily, i když prý vědí o smrti vysoce postaveného činitele Al-Káidy v oblasti.

Útoky bezpilotních letounů podle Reuters v posledních letech silně narušily síť teroristické organizace podél pákistánsko-afghánské hranice. Někdy při nich však umírají i civilisté, a proto je veřejnost v obou zemích vnímá silně kriticky.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Čínká vláda zrušila kvůli koronaviru všechny oslavy Nového roku

Peking ve snaze zabránit dalšímu šíření nového koronaviru odvolal všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku, jehož příchod připadá na sobotu. Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Město Wuchan, kde nákaza propukla, je odříznuté od světa. Nelétají tam letadla a nejezdí vlaky ani autobusy..

Na svátky kolem lunárního Nového roku se přitom obvykle na cesty za příbuznými po celé Číně, ale i do zahraničí, vydávají stamiliony lidí. Státní železniční společnost dnes uvedla, že od pátku bude lidem vracet v plné výši peníze za nevyužité jízdenky.

před 32 minutami

Peking ruší kvůli šíření viru oslavy čínského Nového roku

Ve snaze zabránit šíření nového koronaviru zrušil Peking všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku,  jehož příchod připadá na sobotu. 

Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné.

Další zprávy