Automobilka si nakoupila kontakty, najala si poslance

Monika Horáková
30. 1. 2010 16:48
Německý zemský poslanec bude zároveň lobbistou koncernu Magna.
Dieter Althaus
Dieter Althaus | Foto: Reuters

Erfurt - Německý zemský poslanec Dieter Althaus, který byl ještě do loňského září zemským premiérem v Durynsku, bude od 1. února pracovat pro automobilový koncern Magna. Svého poslaneckého mandátu za křesťanskodemokratickou CDU se přitom vzdá až koncem dubna.

V Magně má podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung zastávat pozici viceprezidenta pro komunikaci se společností Volkswagen. Althaus bude mít na starosti také vztahy s německými veřejnými institucemi.

Předseda představenstva Magny Siegfried Wolf řekl, že ho příchod Dietera Althause velmi těší. Oceňuje totiž, když "politici dají hospodářství k dispozici své excelentní kontakty a zkušenosti". Podle něj by měla existovat ještě větší prostupnost mezi hospodářstvím a politikou.

Německá média připomínají, že Althaus byl v loňském roce jeden z největších zastánců převedení společnosti Opel pod rakouský koncern Magna. Obchod se nakonec nezdařil, protože se proti němu postavil aktuální vlastník Opelu, společnost General Motors.

Althaus však není jediným německým politikem, který získá nové zaměstnání v automobilovém průmyslu. Hesenský zemský poslanec za stranu CDU Volker Hoff se stane vedoucím lobbistů u společnosti Opel.

Hoff dříve působil jako ministr pro spolkové záležitosti. Nyní je podobně jako Dieter Althaus zemským poslancem. Svůj mandát si však chce podle serveru Focus.de ponechat.

 

Právě se děje

Další zprávy