Automobilka si nakoupila kontakty, najala si poslance

Monika Horáková
30. 1. 2010 16:48
Německý zemský poslanec bude zároveň lobbistou koncernu Magna.
Dieter Althaus
Dieter Althaus | Foto: Reuters

Erfurt - Německý zemský poslanec Dieter Althaus, který byl ještě do loňského září zemským premiérem v Durynsku, bude od 1. února pracovat pro automobilový koncern Magna. Svého poslaneckého mandátu za křesťanskodemokratickou CDU se přitom vzdá až koncem dubna.

V Magně má podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung zastávat pozici viceprezidenta pro komunikaci se společností Volkswagen. Althaus bude mít na starosti také vztahy s německými veřejnými institucemi.

Předseda představenstva Magny Siegfried Wolf řekl, že ho příchod Dietera Althause velmi těší. Oceňuje totiž, když "politici dají hospodářství k dispozici své excelentní kontakty a zkušenosti". Podle něj by měla existovat ještě větší prostupnost mezi hospodářstvím a politikou.

Německá média připomínají, že Althaus byl v loňském roce jeden z největších zastánců převedení společnosti Opel pod rakouský koncern Magna. Obchod se nakonec nezdařil, protože se proti němu postavil aktuální vlastník Opelu, společnost General Motors.

Althaus však není jediným německým politikem, který získá nové zaměstnání v automobilovém průmyslu. Hesenský zemský poslanec za stranu CDU Volker Hoff se stane vedoucím lobbistů u společnosti Opel.

Hoff dříve působil jako ministr pro spolkové záležitosti. Nyní je podobně jako Dieter Althaus zemským poslancem. Svůj mandát si však chce podle serveru Focus.de ponechat.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy