Spolumajitel Travel Service vydělal přes miliardu

hpv
14. 3. 2008 17:00
Skupina Icelandair Group vydělala 257 milionů islandských korun

Praha/Reykjavik - Islandský letecký gigant, skupina Icelandair Group, která je spoluvlastníkem českého leteckého dopravce Travel Service, vydělala za uplynulý rok 257 milionů islandských korun. To je v přepočtu na českou měnu přibližně 1,12 miliardy.

Skupina to uvedla ve výroční zprávě za rok 2007.

Icelandair Group tak vykázal nižší zisk, než v předcházejícím roce. Důvodem jsou mimo jiné investice do nákupu některých menších evropských aerolinií a jejich začlenění do skupiny.

Islanďané loni koupili i padesát procent akcií české charterové společnosti Travel Service a na dalších 30 procent získali předkupní právo. To chce Icelandair Group letos využít, a stát se tak majoritním vlastníkem Travel Service.

Travel Service byl založen v roce 1997 a nyní s ním létá na dovolenou většina klientů českých cestovních kanceláří. Vyjma charterové přepravy aerolinie provozují i nízkonákladové linky pod značkou Smart Wings.

Do skupiny Icelandair Group patří mimo jiné i řada hotelů a firmy Icelandair Cargo nebo Loftleidir. V roce 2006 převzaly Islanďané lotyšskou společnost Latcharter.

Icelandair provozuje lety do 23 destinací v Evropě a Severní Americe.

další info:

 

Právě se děje

před 18 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy