reklama
 
 

Spolumajitel Travel Service vydělal přes miliardu

14. 3. 2008 17:00
Skupina Icelandair Group vydělala 257 milionů islandských korun

Praha/Reykjavik - Islandský letecký gigant, skupina Icelandair Group, která je spoluvlastníkem českého leteckého dopravce Travel Service, vydělala za uplynulý rok 257 milionů islandských korun. To je v přepočtu na českou měnu přibližně 1,12 miliardy.

Skupina to uvedla ve výroční zprávě za rok 2007.

Icelandair Group tak vykázal nižší zisk, než v předcházejícím roce. Důvodem jsou mimo jiné investice do nákupu některých menších evropských aerolinií a jejich začlenění do skupiny.

Islanďané loni koupili i padesát procent akcií české charterové společnosti Travel Service a na dalších 30 procent získali předkupní právo. To chce Icelandair Group letos využít, a stát se tak majoritním vlastníkem Travel Service.

Travel Service byl založen v roce 1997 a nyní s ním létá na dovolenou většina klientů českých cestovních kanceláří. Vyjma charterové přepravy aerolinie provozují i nízkonákladové linky pod značkou Smart Wings.

Do skupiny Icelandair Group patří mimo jiné i řada hotelů a firmy Icelandair Cargo nebo Loftleidir. V roce 2006 převzaly Islanďané lotyšskou společnost Latcharter.

Icelandair provozuje lety do 23 destinací v Evropě a Severní Americe.

další info:

autor: hpv | 14. 3. 2008 17:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama