Češi v zahraničí: Chybí nám rodina, covid tu ale zvládají lépe a s méně zákazy

jkr Anna Pálová, jkr
3. 4. 2021 7:00
Mnozí přišli kvůli pandemii o práci, jiní ji vzali jako impulz pro změnu. Často si pochvalují, že jsou oblíbená místa bez turistů nebo že jejich život dostal jiné tempo. Obvykle také tvrdí, že země, kde nyní pobývají, zvládá covid lépe než Česko. Jedno však mají společné - chybí jim rodina a známí. Aktuálně.cz přináší pohled na rok pandemie očima tří desítek Čechů žijících v různých částech světa.

Fotografie: archiv respondentů

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy