Foto: Vzpomeňte si u růží. Komu dal svět v roce 2014 sbohem

Foto: Vzpomeňte si u růží. Komu dal svět v roce 2014 sbohem
3. 1. Saul Zaentz - Americký filmový producent oscarového snímku Miloše Formana Amadeus či Přelet nad kukaččím hnízdem zesnul ve věku 92 let na komplikace spojené s Alzheimerovou chorobou, kterou trpěl. Zaentzovým posledním producentským počinem byl Formanův snímek Goyovy přízraky. Podepsal se také pod film Anglický pacient režiséra Anthonyho Minghelliho, který byl rovněž oceněn oscarovou soškou.
5. 1. Eusébio (Na fotce vlevo Pelé a vpravo Eusébio před přátelským zápasem Brazílie - Portugalsko) - Legendární portugalský fotbalista, držitel Zlatého míče z roku 1965 a bronzový medailista z mistrovství světa v roce 1966 zemřel v jedenasedmdesáti letech na srdeční zástavu. Svými brankami pomohl Eusébio, přezdívaný Černá perla Mosambiku či Evropský Pelé, lisabonské Benfice k jedenácti mistrovským titulům, pěti výhrám v poháru a také triumfu v Poháru mistrů evropských zemí v roce 1962. Za národní tým nastřílel rodák z Mosambiku v 64 zápasech 41 gólů. Portugalská vláda po jeho smrti vyhlásila třídenní státní smutek, během kterého visely vlajky v celé zemi na půl žerdi.
6. 1. Karel Gut - Ve věku 86 let zesnul po delší nemoci bývalý hokejový reprezentant a uznávaný trenér Gut. Jako hráč a kapitán národního mužstva se zúčastnil tří zimních olympijských her a šesti světových šampionátů, z nichž má tři bronzové medaile. V roce 1955 byl vyhlášen nejlepším obráncem mistrovství světa. V reprezentaci sehrál 114 utkání, ve kterých zaznamenal čtyřiatřicet branek. Někdejší vynikající obránce je členem Síně slávy Mezinárodní hokejové federace (IIHF), do které byl uveden v roce 1998, i Síně slávy českého hokeje, v níž se ocitl o deset let později.
Foto: Aktuálně.cz
Magdaléna Daňková Martina Křížová Magdaléna Daňková, Martina Křížová
Aktualizováno 3. 1. 2015 14:44
Lidé se naposledy loučili se spisovatelem Gabrielem Garcíou Márquezem, režisérkou Věrou Chytilovou či - tento pátek - s moderátorem Přemkem Podlahou.
 

Právě se děje

Další zprávy