Zlín se loučil s Karlem Rachůnkem. Na přání rodiny

Domácí ČTK Domácí, ČTK
14. 9. 2011 19:28
Stovky lidí nosily na náměstí Míru květiny a zapalovaly svíčky
Smutečně vyzdobené pódium v centru Zlína
Smutečně vyzdobené pódium v centru Zlína | Foto: Město Zlín

Zlín - Stovky lidí se ve středu na náměstí Míru ve Zlíně loučily s místním rodákem Karlem Rachůnkem. Od tiché vzpomínky je neodradil ani dlouhotrvající déšť.

Hokejový obránce byl jednou z 44 obětí havárie letadla týmu KHL Lokomotivu Jaroslavl, které se zřítilo minulou středu.

Ve středu odpoledne se uskutěčnil na zlínském Lesním hřbitově i Rachůnkův pohřeb. V tomto případě byla přítomna jen rodina a nejbližší přátelé.

Tichá vzpomínka bez projevů začala ve 12:00 a na pódiu i v jeho okolí trvala až do večera.

Lidé psali vzkazy do kondolenčních knih, zapalovali svíčky a nosili květiny, které budou po rozloučení převezeny k hrobu. Vystavena byla velká fotografie a z reproduktorů zněla hudba, kterou dvaatřicetiletý zadák rád poslouchal.

O možnost uspořádání tichého rozloučení na náměstí Míru požádala město rodina zesnulého. Město se poté na organizaci pietní akce podílelo.

Hokejový klub vyřadí z dresů Rachůnkovo číslo

Na velkém plátně pak běžel dokument o hokejistovi, který ve Zlíně začal svou bohatou kariéru a v roce 1997 zde odehrál svůj první extraligový zápas.

Na zlínské náměstí dorazily stovky lidí, neodradil je ani dlouhotrvající déšť.
Na zlínské náměstí dorazily stovky lidí, neodradil je ani dlouhotrvající déšť. | Foto: Město Zlín

Zlínský hokejový klub již dříve oznámil, že ze sady svých dresů vyřadí Rachůnkovo číslo 29. Zvažuje také vyvěšení jeho dresu ke stropu zimního stadionu mezi ostatní klubové legendy.

Letoun Jak-42 s hokejisty Lokomotivu se zřítil před týdnem krátce po startu u jaroslavlského letiště.

Na jeho palubě zahynuli téměř všichni členové týmu včetně Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka. V letadle cestovalo 45 lidí, havárii přežil jen palubní inženýr Alexandr Sizov.

Rachůnek a Vašíček působili v klubu již v předešlém ročníku, Marek přišel do ambiciózního celku před začátkem sezony.

Chystá se i rozloučení s Vašíčkem a Markem

Všichni tři byli zlatými medailisty ze světových šampionátů a v KHL nebo ruské superlize působili již několik let. Rachůnek a Vašíček měli za sebou také angažmá v NHL stejně jako kapitán slovenské reprezentace Pavol Demitra, který v letadle rovněž zahynul.

Prohlédněte si jak probíhalo rozloučení s hokejisty v Praze:

V tomto týdnu se chystá i rozloučení s Vašíčkem a Markem.

Před středečním prvoligovým utkáním Havlíčkova Brodu s Šumperkem se uskuteční smuteční pochod příznivců Josefa Vašíčka, vzpomínkový akt bude i během zápasu. Ve čtvrtek pak Vašíčka pochovají na tamním hřbitově.

Rozloučení s Janem Markem pro veřejnost je naplánováno na pátek od 9:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci. Po veřejné části bude od 12:00 smuteční obřad určený pouze pro rodinu, sledovat jej bude možné na velkoplošné projekci na náměstí Míru.

 

Právě se děje

Další zprávy