Za nabízení erotických masáží dostala žena 6 let

ČTK ČTK
22. 3. 2012 13:16
V jejím salonu pracovaly i dívky mladší 18 let. Smlouvu přitom měly na normální masáže
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Zlín - Krajský soud uložil majitelce masážního salonu ve Zlíně Haně Křeháčkové šest let vězení. Potrestal ji za kuplířství, obchodování s lidmi a ohrožování výchovy dítěte.

Čtyřicetiletá žena ve svém salonu pod zástěrkou provozování relaxačních a rekondičních masáží nabízela klientům sexuální služby.

O zisk se s dívkami, které je poskytovaly, dělila. Pracovaly pro ni i čtyři slečny mladší 18 let. Rozsudek je pravomocný.

Krajský soud již loni v září uložil Křeháčkové pětiletý trest za obchodování s lidmi a ohrožování výchovy dítěte, hrozilo jí přitom až 12 let. Verdikt v lednu potvrdil i olomoucký vrchní soud.

Oba soudy tak vyhodnotily důkazy ve věci čtyř mladistvých dívek. Ve čtvrtek krajský soud projednával kuplířství, kterého se Křeháčková dopustila na 38 ženách ve věku 18 až 33 let.

Krajský soud tuto část obžaloby loni vyčlenil, ženě za ni hrozilo až osm let. Soud tak ve čtvrtek uložil šestiletý souhrnný trest za všechny skutky.

Obžalovaná se k činnosti plně přiznala až ve čtvrtek. U soudu připustila, že erotické masáže byly v salonu nabízeny minimálně od jara 2006 do ledna 2011 a podle ní odpovídají i v obžalobě určené částky, které inkasovala.

Dívkám z útraty klienta patřilo 40 procent, deset procent braly recepční a zbytek majitelka.

S dívkami, které získávala prostřednictvím inzerátu, uzavřela smlouvy na poskytování normálních masáží.

Podnik však ve skutečnosti nabízel erotické masáže. Některé dívky měly s klienty i pohlavní styk.

Kromě vězení soud ženě uložil peněžitý trest milion korun. Pokud jej nezaplatí, stráví za mřížemi dalších 200 dnů. Soud navíc rozhodl o propadnutí domu a pozemku, kde byla páchána trestná činnost, i mobilních telefonů, jimiž se s dívkami domlouvala.

 

Právě se děje

před 8 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 33 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy