Suchá Loz: Škromach by měl odstoupit, vymýšlel si

Jan Němec (redaktor) Jan Němec (redaktor)
18. 3. 2011 15:40
Zdeněk Škromach se za své vystoupení v České televizi obci omluvil
Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Obec Suchá Loz vyzývá místopředsedu ČSSD Zdeňka Škromacha, aby zvážil své setrvání na místě senátora.

A to kvůli tomu, že ji v televizní debatě označil za "jednu z nejzadluženějších obcí". Ta poté vyzvala Škromacha k omluvě a poslala mu dopis s informacemi o svém hospodaření. Zdeněk Škromach teď připustil, že neměl pravdu.

Škromach: Tak se tedy omlouvám

"Informace, které jsem měl dosud k dispozici o hospodaření obce Suchá Loz, jsou s ohledem na Vaše sdělení patrně nepřesné," napsal Zdeněk Škromach starostovi obce Václavu Bujáčkovi.

"Přijměte proto, prosím, mou omluvu obci Suchá Loz a jejím občanům, pokud je mnou veřejně sdělené tvrzení o míře zadluženosti této obce založeno na nepřesné či nepravdivé informaci," omlouvá se v závěru dopisu Škromach.

Poznámku o zadlužené obci pronesl senátor Škromach v diskusním pořadu České televize, když kritizoval sjednocení daně z přidané hodnoty na 20 procentech. "Pan Gazdík už dnes tedy není starostou jedné z nejzadluženějších obcí, chce DPH snížit u knih," prohlásil tehdy v ČT Škromach.

Gazdík: Omluva nestačí!

"Pan Škromach by měl teď zvážit své odstoupení," prohlašuje dřívější starosta obce a nynější předseda poslanců TOP 09 Petr Gazdík.

"Zdroj svých informací neuvedl a je možné, že si je i vymyslel. Ústavní činitel by neměl takto střílet od boku v přímém televizním přenosu," vysvětluje Gazdík, proč i přes omluvu dál na Škromacha útočí.

"Momentálně máme jen dluh 800 tisíc korun u Komerční banky za novou hasičskou stříkačku," vysvětloval hned po Škromachově vystoupení starosta Suché Loze Václav Bujáček (Starostové a nezávislí). "I v minulých letech nedostala obec jiné hodnocení, než A, což znamená hospodaření bez problémů."

Dodal, že onen dluh 800 tisíc je jediným, na účtě prý má obec 2,5  milionů korun.

Původně uvažoval starosta i o žalobě, tu ale senátor Škromach svou omluvou odvrátil.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Brescia podlehla Turínu, Matějů si dal vlastní gól

Fotbalisté Brescie neudrželi v 31. kole italské ligy vedení na hřišti FC Turín a prohráli 1:3. Domácí zaveleli k obratu po vlastním gólu Aleše Matějů, který odehrál celé utkání. Do zápasu zasáhl i jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal, jenž se dostal do hry v 61. minutě.

Jakub Jankto odehrál 82. minut, porážce Sampdorie Janov 0:2 na hřišti rozjeté Atalanty Bergamo ale nezabránil. Ladislav Krejčí zůstal při porážce Boloně 1:2 se Sassuolem celý zápas na lavičce náhradníků.

Nešťastný moment prožil Matějů v 48. minutě, kdy ho za stavu 1:0 ve prospěch Brescie trefil zblízka do zad Lorenzo De Silvestri a míč se odrazil mimo dosah brankáře Jesseho Joronena. O deset minut později dokonal obrat nejlepší střelec "Býků" Andrea Belotti a pojistku přidal druhý útočník Simone Zaza.

Brescia tak nenavázala na vítězství z minulého kola proti Veroně a z předposlední příčky ztrácí na záchranu sedm bodů. Turín se posunul na 14. pozici.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

FC Janov - Neapol 1:2 (49. Goldaniga - 45.+1 Mertens, 66. Lozano), Fiorentina - Cagliari 0:0, AS Řím - Parma 2:1 (43. Mchitarjan, 57. Veretout - 9. Kucka z pen.), Bergamo - Sampdoria Janov 2:0 (75. Toloi, 85. Muriel), Boloňa - Sassuolo 1:2 (90.+1 Barrow - 41. Berardi, 57. Haraslín), FC Turín - Brescia 3:1 (48. vlastní Matějů, 58. Belotti, 86. Zaza - 21. Torregrossa).

Další zprávy