Suchá Loz: Škromach by měl odstoupit, vymýšlel si

Jan Němec Jan Němec
18. 3. 2011 15:40
Zdeněk Škromach se za své vystoupení v České televizi obci omluvil
Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Obec Suchá Loz vyzývá místopředsedu ČSSD Zdeňka Škromacha, aby zvážil své setrvání na místě senátora.

A to kvůli tomu, že ji v televizní debatě označil za "jednu z nejzadluženějších obcí". Ta poté vyzvala Škromacha k omluvě a poslala mu dopis s informacemi o svém hospodaření. Zdeněk Škromach teď připustil, že neměl pravdu.

Škromach: Tak se tedy omlouvám

"Informace, které jsem měl dosud k dispozici o hospodaření obce Suchá Loz, jsou s ohledem na Vaše sdělení patrně nepřesné," napsal Zdeněk Škromach starostovi obce Václavu Bujáčkovi.

"Přijměte proto, prosím, mou omluvu obci Suchá Loz a jejím občanům, pokud je mnou veřejně sdělené tvrzení o míře zadluženosti této obce založeno na nepřesné či nepravdivé informaci," omlouvá se v závěru dopisu Škromach.

Poznámku o zadlužené obci pronesl senátor Škromach v diskusním pořadu České televize, když kritizoval sjednocení daně z přidané hodnoty na 20 procentech. "Pan Gazdík už dnes tedy není starostou jedné z nejzadluženějších obcí, chce DPH snížit u knih," prohlásil tehdy v ČT Škromach.

Gazdík: Omluva nestačí!

"Pan Škromach by měl teď zvážit své odstoupení," prohlašuje dřívější starosta obce a nynější předseda poslanců TOP 09 Petr Gazdík.

"Zdroj svých informací neuvedl a je možné, že si je i vymyslel. Ústavní činitel by neměl takto střílet od boku v přímém televizním přenosu," vysvětluje Gazdík, proč i přes omluvu dál na Škromacha útočí.

"Momentálně máme jen dluh 800 tisíc korun u Komerční banky za novou hasičskou stříkačku," vysvětloval hned po Škromachově vystoupení starosta Suché Loze Václav Bujáček (Starostové a nezávislí). "I v minulých letech nedostala obec jiné hodnocení, než A, což znamená hospodaření bez problémů."

Dodal, že onen dluh 800 tisíc je jediným, na účtě prý má obec 2,5  milionů korun.

Původně uvažoval starosta i o žalobě, tu ale senátor Škromach svou omluvou odvrátil.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy