Suchá Loz: Škromach by měl odstoupit, vymýšlel si

Jan Němec Jan Němec
18. 3. 2011 15:40
Zdeněk Škromach se za své vystoupení v České televizi obci omluvil
Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Obec Suchá Loz vyzývá místopředsedu ČSSD Zdeňka Škromacha, aby zvážil své setrvání na místě senátora.

A to kvůli tomu, že ji v televizní debatě označil za "jednu z nejzadluženějších obcí". Ta poté vyzvala Škromacha k omluvě a poslala mu dopis s informacemi o svém hospodaření. Zdeněk Škromach teď připustil, že neměl pravdu.

Škromach: Tak se tedy omlouvám

"Informace, které jsem měl dosud k dispozici o hospodaření obce Suchá Loz, jsou s ohledem na Vaše sdělení patrně nepřesné," napsal Zdeněk Škromach starostovi obce Václavu Bujáčkovi.

"Přijměte proto, prosím, mou omluvu obci Suchá Loz a jejím občanům, pokud je mnou veřejně sdělené tvrzení o míře zadluženosti této obce založeno na nepřesné či nepravdivé informaci," omlouvá se v závěru dopisu Škromach.

Poznámku o zadlužené obci pronesl senátor Škromach v diskusním pořadu České televize, když kritizoval sjednocení daně z přidané hodnoty na 20 procentech. "Pan Gazdík už dnes tedy není starostou jedné z nejzadluženějších obcí, chce DPH snížit u knih," prohlásil tehdy v ČT Škromach.

Gazdík: Omluva nestačí!

"Pan Škromach by měl teď zvážit své odstoupení," prohlašuje dřívější starosta obce a nynější předseda poslanců TOP 09 Petr Gazdík.

"Zdroj svých informací neuvedl a je možné, že si je i vymyslel. Ústavní činitel by neměl takto střílet od boku v přímém televizním přenosu," vysvětluje Gazdík, proč i přes omluvu dál na Škromacha útočí.

"Momentálně máme jen dluh 800 tisíc korun u Komerční banky za novou hasičskou stříkačku," vysvětloval hned po Škromachově vystoupení starosta Suché Loze Václav Bujáček (Starostové a nezávislí). "I v minulých letech nedostala obec jiné hodnocení, než A, což znamená hospodaření bez problémů."

Dodal, že onen dluh 800 tisíc je jediným, na účtě prý má obec 2,5  milionů korun.

Původně uvažoval starosta i o žalobě, tu ale senátor Škromach svou omluvou odvrátil.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy