Nenechavec si z chaty odnesl 350 litrů slivovice

Markéta Žižková
23. 3. 2011 14:54
Ukradl také televizi, chladící zařízení na pivo a doutníky
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Vsetín - Večírek s velkým množstvím alkoholu může uspořádat zloděj, který se vloupal do chaty v Pozděchově.

Kromě televize, chladícího zařízení na pivo a pouzdra s doutníky si totiž z místa odnesl i 350 litrů slivovice.

"Jednalo se o slivovici z trnek a z višní, která byla v půllitrových, sedmičkových a pětilitrových lahvích. Na každou láhev si majitel nalepil štítek, kde uvedl rok a druh ovoce, ze kterého byla slivovice vyrobena a na korku si každou láhev zavoskoval. Slivovici si cení na sedmdesát tisíc korun," upřesnila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Krádež nahlásil v úterý odpoledne pětačtyřicetiletý majitel chaty ze Zlína. Celkově si podle něj lupič odnesl věci za 80 tisíc korun.

"Zloděj se do objektu dostal oknem. Nejprve odřezal mříže a následně okno vytlačil. Poškozením způsobil škodu za dva tisíce korun," popsala Javorková.

Pokud policisté lupiče dopadnou, mohl by strávit až pět let za mřížemi.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy