Cestou z restaurace se 21letý mladík utopil v přehradě

ČTK ČTK
2. 5. 2012 14:27
Cizí zavinění policie nezjistila, mladík byl v době neštěstí pod vlivem alkoholu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Simona Holecová

Vsetín - Jednadvacetiletý mladík se v úterý utopil v přehradě v Bystřičce na Vsetínsku, cizí zavinění policie nezjistila.

Pohřešování muže ohlásila jeho o tři roky mladší kamarádka, potápěči však objevili již jen bezvládné tělo.

Z vyšetřování vyplývá, že mladík společně s kamarády popíjel až do pozdních nočních hodin alkohol, což se mu zřejmě stalo osudným, sdělila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Skupinka mladých lidí ze Vsetína ve věku od 16 do 22 let stanovala v noci na první májový den v kempu v Bystřičce.

"Večer hojně konzumovali alkohol a kolem půlnoci se dva z mladíků vydali ještě do restaurace na pivo. Zpět do kempu se však v noci vrátil už jen jeden z hochů. Kamarád se mu po cestě někde ztratil. Mladík, značně posilněný alkoholem, předpokládal, že do kempu dorazí. Nestalo se tak," popsala Javorková.

Ráno pak s dalšími známými zjistil, že jejich kamarád v kempu není. Hledali ho kolem přehrady, restaurace, volali známým, zda se u nich náhodou neobjevil. Mobilní telefon navíc nechal ve stanu. Kontaktovali tedy policii.

Při pátrací akci se však pohřešovaného nepodařilo najít, úspěšní byli až policejní potápěči z Brna a Frýdku-Místku, kteří tělo objevili asi 1,5 metru od břehu pod hladinou. Lékařka už mohla jen konstatovat smrt utonutím.

Letos jde ve Zlínském kraji již o pátý podobný případ. V březnu utonul ve Vsetínské Bečvě u Karolinky muž středního věku, o pár dnů dříve našli lidé v řece Moravě u Napajedel na Zlínsku tělo čtyřiatřicetiletého muže.

V dubnu nalezli lidé ve slepém rameni Moravy v Uherském Hradišti tělo devětatřicetiletého bezdomovce a u splavu v Bečvě v Hranicích tělo osmapadesátiletého muže bez domova, který spadl do vody na začátku března ve Valašském Meziříčí.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy