Baťova univerzita postaví laboratoře za 615 milionů

ČTK ČTK
14. 6. 2011 18:33
Škola získala na objekt, který má být postaven do září 2013, evropskou dotaci přes 448 milionů
Foto: Ludvík Hradilek

Zlín - Univerzita Tomáše Bati postaví nové laboratorní centrum technologické fakulty. Objekt za 615 milionů korun má být dokončen v září 2013.

Nová budova vyroste vedle současného objektu fakulty ve východní části továrního areálu Svit.

Škola získala na projekt evropskou dotaci přes 448 milionů korun a příspěvek ze státního rozpočtu 79 milionů korun, řekl Jan Malý z rektorátu školy.

Přístroje za 25 milionů

"Cílem projektu je vybudovat kvalitní infrastrukturu pro výuku v navazujících magisterských a v doktorských studijních programech i pro výzkumnou a vývojovou činnost na Fakultě technologické," uvedl rektor Univerzity Tomáše Bati Petr Sáha.

V nové budově budou výukové a speciální laboratoře vybavené moderní přístrojovou technikou. Celková hodnota speciálního přístrojového vybavení přesáhne 25,5 milionu Kč. Kromě laboratoří budou v budově tři velké a tři malé posluchárny a devět seminárních místností.

V akademickém roce 2013 až 2014 bude laboratorní centrum sloužit více než 2100 studentům Fakulty technologické.

Laboratorní centrum není jediným projektem Baťovy univerzity. Na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy stavbaři budují vědecko-technický park zaměřený na informační a komunikační technologie. Stavba přijde na téměř 220 milionů.

Škola počítá i s vybudováním centra polymerních systémů za 896 milionů korun. Objekt má vyrůst mezi Antonínovou ulicí a třídou Tomáše Bati.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy