Lupič pobodal majitele domu, kriminalisté ho dopadli

ČTK ČTK
13. 11. 2012 14:44
Muž se v Jihlavě vloupal nebo se pokusil vloupat ještě do dalších šesti domů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Jihlava - Kriminalisté dopadli sedmadvacetiletého muže, který podle nich v září při vloupání do domu v Jihlavě pobodal jeho majitele.

Kriminalisté zjistili, že se muž v Jihlavě vloupal nebo se pokusil vloupat ještě do dalších šesti domů.

Muž byl obviněn ze spáchání čtyř trestných činů. Nyní je ve věznici, kde si odpykává trest za jinou majetkovou trestnou činnost. Za spáchaný zločin mu hrozí ztráta svobody až na deset let, uvedla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Při vloupání do domu v Jiráskově ulici byl obviněný muž přistižen majitelem, kterého napadl nejprve údery pěstí do obličeje.

"Při pokusech poškozeného přivolat si pomoc vyndal pachatel nůž a obyvatele domu dvakrát bodnul nožem do krku a do paže. Poté z místa utekl," uvedla mluvčí. Zraněný muž musel být ošetřen v nemocnici.

K dopadení obviněného přispěl nález čepice, která zůstala na místě vloupání, a kriminalistům se z ní podařilo získat biologický materiál.

Obviněný muž se do domů dostával větracími okénky. Kradl většinou kabelky, peníze, peněženky s doklady a platebními kartami, mobilní telefony a alkohol.

Krádežemi způsobil škodu přes 30.000 korun. Odcizené věci muž prodal a peníze použil pro vlastní potřebu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy