Kam v Jihlavě pro výpis z katastru? Do nemocnice

ČTK ČTK
8. 3. 2012 15:36
Krajský úřad Kraje Vysočina otevřel v nemocnici kontaktní místo Czech Point
Kontaktní centrum je umístěno v hlavním vestibulu nemocnice.
Kontaktní centrum je umístěno v hlavním vestibulu nemocnice. | Foto: Web Nemocnice Jihlava

Jihlava - Krajský úřad Kraje Vysočina otevřel v Nemocnici Jihlava kontaktní místo Czech Point.

Služba je určena pacientům i zaměstnancům nemocnice, kteří si mohou jejím prostřednictvím zažádat o výpis z veřejných i neveřejných rejstříků, podat podání či zažádat o datovou schránku. Oznámila to mluvčí nemocnice Veronika Pysková.

"Kontaktní místo je jediné v nemocnicích na Vysočině a zřejmě i v celé republice," uvedl David Zažímal z nemocničního oddělení informačních a komunikačních technologií.

Nemocnice podle něj už delší dobu hledala možnost, jak Czech Point zřídit, protože zdravotnické zařízení nemůže oficiálně takové služby poskytovat.

Služba byla nakonec zřízena jako detašované pracoviště krajského úřadu.

Podle ředitele nemocnice Lukáše Veleva zřízení kontaktního místa odpovídá dlouhodobé snaze zařízení poskytovat svým ambulantním i hospitalizovaným pacientům i zaměstnancům nové služby.

Kontaktní centrum je umístěno v hlavním vestibulu nemocnice. Vzniklo v rámci projektu eAmbulance.

Lidé si tam mohou od 1. března vyřídit například výpisy z bodového hodnocení řidiče, z insolvenčního rejstříku, z katastru nemovitostí, z obchodního rejstříku, z rejstříku trestů, z živnostenského rejstříku a dalších dokumentů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy