V Ostravě na dvou místech srazily vlaky chodce. Nehody od sebe dělilo jen pár minut

ČTK ČTK
7. 7. 2018 9:08
V Ostravě v sobotu ráno vlaky na dvou místech srazily muže, sdělila mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková. V obou případech nehody zkomplikovaly dopravu. Od 08:00 už vlaky jezdí podle jízdních řádů. První nehoda se stala na hlavním nádraží v centru Ostravy krátce před 5:00. Dvacetiletý muž skočil z nástupiště pod projíždějící vlak. Utrpěl vážná zranění. Nyní je v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice. Druhá havárie se stala o několik minut později v Ostravě-Třebovicích. Pětasedmdesátiletý muž šel po kolejích. "Vlak jej srazil. Utrpěl zranění, kterým na místě podlehl," uvedla Viačková. Dodala, že v obou případech budou muset policisté totožnost mužů ověřit.
Ostravské nádraží, ilustrační foto
Ostravské nádraží, ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát
 

Právě se děje

před 28 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 55 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy