Žena pašovala do nemocnice heroin, zatkla ji policie

ČTK ČTK
22. 4. 2011 15:01
Jednou ho přibalila k sušenkám, jindy se snažila drogu vhodit do pokoje oknem

Most - Policisté obvinili osmadvacetiletou ženu z Chomutovska, která se pokoušela pašovat heroin svému příteli do nemocnice.

Mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková v pátek informovala, že muž byl hospitalizován se zraněním z dopravní nehody, když řídil auto pod vlivem drog.

Ženě hrozí až pět let vězení.

Drogu se snažila propašovat mezi sušenkami

Podle policistů se žena poprvé pokusila heroin muži poslat v balíčku mezi sušenkami a cigaretami.

Drogu ale našli policisté. O několik dnů později se prý pokusila propašovat lék Subutex, který se užívá k substituční léčbě drogových závislostí a narkomani ho často zneužívají.

Světláková uvedla, že bylo již pozdě večer, proto se balíček pokoušela oknem hodit do pokoje. Trefila se však na balkon o patro níž.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Ministryně financí Schillerová zvažuje zrušení několika daňových výjimek

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) zvažuje zrušení několika daňových výjimek. Jedna z nich se týká takzvaného časového testu při prodeji investičních bytů. Další v dnešní Partii televize Prima Schillerová upřesnit nechtěla, protože nebyly projednány s koaliční sociální demokracií. Totéž se týká daňového osvobození příjmů z prodeje bytů.

Příjmy z prodeje investičních bytů se nedaní v případě, že je majitelé vlastní nejméně pět let, uvedla ministryně. Lhůtu by chtěla prodloužit na 15 let. Opatření by podle ministryně mohlo podpořit vlastnické bydlení lidí, kteří by byt také skutečně užívali, stát by mohl získat kolem 600 milionů korun ročně.

"Mám tam ještě tři, čtyři věci," uvedla Schillerová. Pokud by na nich byla v koalici shoda, ukončení těchto daňových výjimek by přineslo podle ní dvě až tři miliardy korun.

Koalice se nedávno dohodla na zavedení nedaněného stravenkového paušálu pro zaměstnance, který by měl fungovat vedle klasických stravenek. Daňové zvýhodnění paušálu by mělo zůstat stejné jako u stravenek, v případě stokorunové stravenky by tak zaměstnanci měli mít 55 korun za každý odpracovaný den. Změna kritizovaná zejména odbory má být součástí daňového balíčku, který by měl platit od roku 2021.

před 24 minutami

Na cenách Goya uspěl Almodóvarův film Bolest a sláva

Sedm španělských cen Goya včetně těch za režii a nejlepší film získalo Bolest a sláva režiséra Pedra Almodóvara. Sošku za herecký výkon na galavečeru ve své rodné Malaze převzal Antonio Banderas. V Bolesti a slávě hraje stárnoucího režiséra, jehož předobrazem byl sám Almodóvar. Pět cen dostalo drama ze španělské občanské války Mientras dure la guerra (Dokud je válka) režiséra Alejandra Amenábara. Nejlepší herečkou je Belén Cuestaová z dramatu La Trinchera Infinita (Nekonečný zákop), jež vypráví o muži skrývajícím se za frankistické diktatury ve svém domě. Cenu pro nejlepší evropský film si odnášejí Bídníci francouzského režiséra malijského původu Ladje Lye.

Zdroj: ČTK
Další zprávy