Žena pašovala do nemocnice heroin, zatkla ji policie

ČTK ČTK
22. 4. 2011 15:01
Jednou ho přibalila k sušenkám, jindy se snažila drogu vhodit do pokoje oknem

Most - Policisté obvinili osmadvacetiletou ženu z Chomutovska, která se pokoušela pašovat heroin svému příteli do nemocnice.

Mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková v pátek informovala, že muž byl hospitalizován se zraněním z dopravní nehody, když řídil auto pod vlivem drog.

Ženě hrozí až pět let vězení.

Drogu se snažila propašovat mezi sušenkami

Podle policistů se žena poprvé pokusila heroin muži poslat v balíčku mezi sušenkami a cigaretami.

Drogu ale našli policisté. O několik dnů později se prý pokusila propašovat lék Subutex, který se užívá k substituční léčbě drogových závislostí a narkomani ho často zneužívají.

Světláková uvedla, že bylo již pozdě večer, proto se balíček pokoušela oknem hodit do pokoje. Trefila se však na balkon o patro níž.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Rozpočtová rada kritizuje Babišův návrh na konec superhrubé mzdy

Podoba a způsob předložení návrhu premiéra Andreje Babiše (ANO) na zrušení superhrubé mzdy a další rozvolnění rozpočtových pravidel představují závažné porušení základních pravidel procesu přípravy rozpočtu, vyplývá z vyjádření Národní rozpočtové rady. Vláda již schválila návrh rozpočtu na rok 2021, který s takovým zásahem do veřejných příjmů nepočítá. Podle rady je tak porušen princip úplnosti a reálnosti rozpočtu, proto nedoporučuje Sněmovně návrh přijmout.

Podle rady by pouze zásadním způsobem prohloubil nerovnováhu veřejných financí a nepřinesl by významnější pozitivní dopady na ekonomickou situaci v České republice.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Stovka světových osobností volá po podpoře Tchaj-wanu

Zhruba stovka osobností z celého světa dosud podepsala apel na demokratické země, aby vyjádřily podporu Tchaj-wanu. Ostrovní země podle nich čelí ohrožení ze strany pevninské Číny, která Tchaj-wan považuje za svou vzbouřeneckou provincii a usiluje o jeho připojení ke svému území. Výzvu zorganizovala Mezinárodní koalice pro demokratickou obnovu, která vznikla při Nadaci Fora 2000.

Mezi signatáři výzvy jsou například šahový velmistr a představitel ruské opozice Garri Kasparov, polská režisérka Agnieszka Hollandová, bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nebo kněz Tomáš Halík. Autoři v textu připomínají, že Tchaj-wan se po konci Čankajškova autoritářského režimu v 80. letech stal demokratickou zemí, zatímco Čína zůstává autoritářským státem a v posledních letech v ní sílí zásahy proti etnickým menšinám, jako jsou Tibeťané či Ujgurové. Připomínají také čínské porušení mezinárodní smlouvy o zachování demokratických práv v Hongkongu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy