Žalobce si stěžuje, pro útočníky z Duchcova chce vazbu

ČTK ČTK
31. 5. 2013 12:31
Policie pětici Romů ve věku 16 až 44 let obvinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví
Ve středu se kvůli nespokojenosti se situací v Duchcově sešla na náměstí asi tisícovka lidí.
Ve středu se kvůli nespokojenosti se situací v Duchcově sešla na náměstí asi tisícovka lidí. | Foto: Policejnidenik.cz

Teplice - Státní zástupce žádá vazbu pro skupinu lidí podezřelých z napadení manželského páru v Duchcově.

Podal proto stížnost proti rozhodnutí teplického okresního soudu, který původní návrh policie na uvalení vazby minulý týden nepřijal.

Řekl to teplický okresní státní zástupce Otakar Zahradník. Policie pětici Romů ve věku 16 až 44 let obvinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví, rasistický podtext útoku zatím neprokázala.

"Stížnosti jsou podané čtyři," upřesnil Zahradník. Soud o vazbě rozhodoval 23. května, nakonec dal před vazbou přednost dohledu probační a mediační služby.

"Myslím, že mají být ve vazbě. Jejich útok byl nesmyslný, brutální a agresivní. Čtyři z pěti už měli potíže se zákonem," řekl serveru iDnes.cz státní zástupce Pavel Norek, který se případem zabývá.

Útočníci napadli mladý manželský pár v noci na 18. května, když se vracel z diskotéky. Ženu prý povalili na zem, kopali a bili pěstmi.

"Klasifikovali jsme to jako pokus o těžké ublížení na zdraví, což je nejpřísnější možné," řekl novinářům ve středu zástupce vedoucího územního odboru teplické policie Jaroslav Jedlička.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Podle něj se ale kvalifikace může změnit, například na výtržnictví. Za pokus těžkého ublížení na zdraví by čtyřem dospělým obviněným hrozilo až deset let vězení.

Ve středu se kvůli nespokojenosti se situací v Duchcově sešla na náměstí asi tisícovka lidí. Po oficiálním ukončení shromáždění se někteří z nich pokusili dostat k místu, kde obvinění bydlí a kde se případ stal, cestu jim ale zahradili policejní těžkooděnci. Podle policie se akce účastnili i pravicoví radikálové.

Duchcovem šel protiromský pochod, zasáhli těžkooděnci

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy