V Ústí začala přestavba stadionu, přijde na 168 milionů

ČTK ČTK
17. 4. 2013 13:42
Stadion by měl splňovat podmínky stanovené pro konání nejvyšší fotbalové soutěže
Fotbalisté Ústí nad Labem v akci.
Fotbalisté Ústí nad Labem v akci. | Foto: Aktuálně.cz, fkusti.cz

Ústí nad Labem - V Ústí nad Labem byla ve středu zahájena přestavba fotbalového stadionu.

Trvat má 15 měsíců, stát bude 168 milionů korun. Při zahájení to řekl primátor Vít Mandík. Po rekonstrukci by měl stadion splňovat podmínky, které fotbalová asociace stanovuje pro konání nejvyšší fotbalové soutěže.

"Pokud se vše povede, za 15 měsíců by měl být vybudován stadion, který se bude skládat z hlavního pavilonu, kde bude veškeré zázemí pro fotbalisty, rozhodčí i novináře, bude vybudováno sociální zázemí a gastrozázemí pro návštěvníky, nové osvětlení, vyhřívání trávníku, vnitřní a vnější oplocení a podobně," vyjmenoval primátor.

Zakázku získala v elektronické aukci společnost Metall Quatro za 168 milionů korun. Město jí chce zakázku splácet po dobu deseti let v 11 rovnoměrných splátkách. Platit začne po převzetí stavby.

"Věřím, že se vše podaří tak, aby sezona 2014 a 2015 už byla hrána na novém stadionu," dodal Mandík.

Připomněl, že kvůli nevyhovujícímu stadionu vloni přišli fotbalisté druholigového Ústí o postup do nejvyšší soutěže, přestože druhou ligu vyhráli.

"Jsem velmi rád, že už v budoucnosti nedojde k tak absurdní situaci, že fotbalisté, kteří si vykopou prestižní nejvyšší soutěž, o ni potom u stolu přijdou," podotkl.

Zahájení přestavby sportoviště kvituje ústecký fotbalový klub. "Věřím, že uděláme vše pro to, abychom sehnali do fotbalu silné ekonomické partnery a pokusili se co nejdříve dostat do Ústí zpátky první ligu," slíbil předseda představenstva FK Ústí Jan Linhart.

V současnosti startují práce nutné k přípravě demolice staré dřevěné tribuny.

"Dnes a zítra začínáme přípravné práce s oplocením, demontáží sedaček na hlavní tribuně. V příštím týdnu by měly začít demoliční práce po vyklizení objektu. Zhruba do dvou měsíců bychom měli začít se zakládáním stavby hlavní tribuny. Objekty, které se mají postavit, bychom chtěli mít do zimy zastřešené," uvedl zástupce zhotovitelské firmy Milan Karfík.

 

Právě se děje

Další zprávy