Situaci v Janově má zlepšit nové komunitní centrum

ČTK ČTK
9. 3. 2011 13:43
Bude zastřešovat všechny sociální aktivity, záleží však na dotacích
Komunitní centrum v Janově má podle politiků zastřešit aktivity pomáhající integraci nepřizpůsobivých.
Komunitní centrum v Janově má podle politiků zastřešit aktivity pomáhající integraci nepřizpůsobivých. | Foto: Ondřej Besperát

Litvínov - Litvínovská radnice plánuje na sídlišti Janov vybudovat komunitní centrum, které by pomáhalo řešit problémy v této lokalitě.

Starosta Milan Šťovíček (VV) novinářům řekl, že na centrum by město rádo získalo dotaci z evropských fondů. Náklady na vybudování město odhaduje na 24 milionů korun, z Bruselu chce získat 18,5 milionu korun.

Podle místostarostky Eriky Sedláčkové (KSČM) by v nově vybudovaném centru měli mít zázemí všichni terénní pracovníci, kteří působí na janovském sídlišti. V případě, že město s žádostí uspěje, by zde lidé našli například i poradnu, která jim má pomáhat z dluhové pasti, a další instituce.

Ve středisku by mohly mít prostory i organizace zaměřující se na preventivní programy mezi mládeží. Město tak počítá třeba s vybudováním dílny, tělocvičny nebo boxerského ringu. Radnice by ráda do vybudování celého zařízení zapojila dlouhodobě nezaměstnané.

Na sídlišti Janov se největší problémy objevily zhruba před třemi lety, kdy si zde mnozí obyvatelé začali stěžovat na soužití s lidmi ze sociálně slabých skupin, kteří se sem začali stěhovat. Na sídliště se soustředila i pozornost pravicových extremistů a Dělnické strany, jejich akce 17. listopadu 2008 skončily velkým střetem s policií.

Podle velitele městské policie Martina Kliky se v poslední době situace v Janově velmi zklidnila. Pomohla například politika nulové tolerance a kontroly, které zde v roce 2008 začala radnice dělat. Do Janova se také přestali stěhovat problémoví lidé z jiných měst.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy