Řádění extremistů v Litvínově.

Řádění extremistů v Litvínově.
Na sídlišti Janov od dopoledne postávaly přibližně dvě stovky místních Romů. S transparenty (Všemi prostředky proti nacismu; Nikdo není víc než Ty; Děti za nic nemůžou; Oběti jsou zbytečné; Svět je lepší barevný) a za doprovodu živé hudbou v podání místního "Elvise" netrpělivě očekávali příchod extremistů.
Na náměstí Míru se tou dobou scházeli příznivci krajně pravicové Dělnické strany.
V zaplněné horní polovině náměstí naslouchali proslovům nejen sympatizanti Dělnické strany (DS), ale také běžní obyvatelé Litvínova. Předseda DS Tomáš Vandas mj. prohlásil, že se Česko stává "žumpou" a že by nemělo být "útočištěm pro všechny migranty z celého světa".
Z náměstí Míru se okolo 15. hodiny vydal průvod přibližně 600 extremistů (v čele s transparentem "národní - aktivní - radikální") k janovskému sídlišti.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Tomáš Adamec
18. 11. 2008 0:00

Litvínov - Přibližně šest set příznivců Dělnické strany se po demonstraci v centru Litvínova pokusilo dostat až do místního ghetta Janov. Ostré potyčky extremistů s policií si následně vyžádaly zranění na obou stranách. Prohlédněte si fotoreportáž z celé akce...

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy