reklama
 
 

Podezřelé dotace hrozí svrhnout bosse severočeské ČSSD

11. 2. 2012 7:10
Vicehejtman Pavel Kouda ztrácí odporu po vleklých potížích s rozdělováním dotací

Praha/Ústí nad Labem - Dříve nezpochybnitelný boss severočeské sociální demokracie a vicehejtman Pavel Kouda ztrácí po potížích s rozdělováním dotací podporu i v rámci ČSSD v Ústeckém kraji.

Před rokem to byl přitom on, kdo měl vyjednávat příměří mezi konkurenčními křídly tamní ČSSD reprezentovanými Petrem Bendou a Jiřím Paroubkem na jedné straně a současným předsedou regionu Arnem Fišerou s Romanem Houskou na straně druhé.

Podle informací Aktuálně.cz by se jej nyní nejraději zbavili vedle stranického vedení v Lidovém domě i severočeští lídři. Spočítali si totiž, že jeho osoba zatěžuje i jejich kandidátku pro krajské volby.

Vše ovšem komplikuje skutečnost, že Kouda byl zvolen straníky z Mostecka jako jednička a to ho posílá do čela konečné kandidátní listiny. Sám Kouda nato Aktuálně.cz řekl, že on sám se kandidatury vzdát odmítá.

"Vymýšlí nesmysly a ohrožuje tím všechny," komentoval Koudovy poslední skandály jeden z vlivných straníků ze severních Čech.

Kritikům vadí fiasko s Bulasovou

Obdobně reagovali i další oslovení straníci, kromě potíží s dotacemi mu vyčítají i fiasko s obsazením sociální demokratky Evy Bulasové do funkce ředitelky litoměřického gymnázia, jež vzbudilo nevoli studentů a jejich rodičů.

Potíž ovšem je, kde vzít sílu na Koudovo "odstranění". V sociální demokracii totiž platí nepsané pravidlo, že nejprve se na kandidátku seřadí lídři jednotlivých okresů, pak postupně jejich dvojky, trojky a tak dále.

Severočeská ČSSD se přitom chce vyvarovat tvrdým střetům, tedy přímému hlasování během konference. Začíná být přitom stále více zřejmé, že v rámci sebezáchovy vzniká hlasovací koalice, která by někdejšího architekta koalice s ODS mohla vyškrtnout.

autor: Martina Machová | 11. 2. 2012 7:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama