Podezřelé dotace hrozí svrhnout bosse severočeské ČSSD

Martina Machová Martina Machová
11. 2. 2012 7:10
Vicehejtman Pavel Kouda ztrácí odporu po vleklých potížích s rozdělováním dotací
Pavel Kouda (vlevo)
Pavel Kouda (vlevo) | Foto: Ludvík Hradilek

Praha/Ústí nad Labem - Dříve nezpochybnitelný boss severočeské sociální demokracie a vicehejtman Pavel Kouda ztrácí po potížích s rozdělováním dotací podporu i v rámci ČSSD v Ústeckém kraji.

Před rokem to byl přitom on, kdo měl vyjednávat příměří mezi konkurenčními křídly tamní ČSSD reprezentovanými Petrem Bendou a Jiřím Paroubkem na jedné straně a současným předsedou regionu Arnem Fišerou s Romanem Houskou na straně druhé.

Podle informací Aktuálně.cz by se jej nyní nejraději zbavili vedle stranického vedení v Lidovém domě i severočeští lídři. Spočítali si totiž, že jeho osoba zatěžuje i jejich kandidátku pro krajské volby.

Vše ovšem komplikuje skutečnost, že Kouda byl zvolen straníky z Mostecka jako jednička a to ho posílá do čela konečné kandidátní listiny. Sám Kouda nato Aktuálně.cz řekl, že on sám se kandidatury vzdát odmítá.

"Vymýšlí nesmysly a ohrožuje tím všechny," komentoval Koudovy poslední skandály jeden z vlivných straníků ze severních Čech.

Kritikům vadí fiasko s Bulasovou

Obdobně reagovali i další oslovení straníci, kromě potíží s dotacemi mu vyčítají i fiasko s obsazením sociální demokratky Evy Bulasové do funkce ředitelky litoměřického gymnázia, jež vzbudilo nevoli studentů a jejich rodičů.

Potíž ovšem je, kde vzít sílu na Koudovo "odstranění". V sociální demokracii totiž platí nepsané pravidlo, že nejprve se na kandidátku seřadí lídři jednotlivých okresů, pak postupně jejich dvojky, trojky a tak dále.

Severočeská ČSSD se přitom chce vyvarovat tvrdým střetům, tedy přímému hlasování během konference. Začíná být přitom stále více zřejmé, že v rámci sebezáchovy vzniká hlasovací koalice, která by někdejšího architekta koalice s ODS mohla vyškrtnout.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy