Paroubkův blízký Benda se soudí s místopředsedou VV

Michal Kalina
27. 6. 2011 11:02
Místopředseda VV Tomáš Jarolím před dvěma lety nazval Petra Bendu asociálním demokratem
Petr Benda pomohl Bohuslavu Sobotkovi ke zvolení předsedou strany.
Petr Benda pomohl Bohuslavu Sobotkovi ke zvolení předsedou strany. | Foto: Ludvík Hradilek

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí nad Labem se opět začne zabývat sporem bývalého krajského předsedy ČSSD Petra Bendy a místopředsedy Věcí veřejných Tomáše Jarolíma.

Politik s kontroverzní minulostí se už dva roky soudí kvůli článku ve čtvrtletníku Krajský ex-press. V něm ho Jarolím označil za asociálního demokrata a odmítl se za to omluvit.

Autor tvrdil, že Benda nejprve uzavřel ve svém domě v Teplicích se sociálně slabými nájemníky nové smlouvy, vybral od nich peníze a pak je z vyhodil na ulici.

Kromě toho v textu poukázal Jarolím na možné majetkové propojení vlivného politika s expředsedou sociální demokracie Jiřím Paroubkem, kterému šel Benda za kmotra dcery.

Právní zástupce Pavel Hrtus tvrdí, že šlo o zásah do práv na ochranu osobnosti. "Jedná se o smyšlenky a domněnky bez reálného základu. Současně článek obsahuje hodnotící úsudky, které přesahují rámec přiměřené kritiky," uvedl už dříve advokát.

Právník nejprve žádal po Jarolímovi omluvu mimosoudně. Komentátor a nynější politik ale v článku "Bendomovci - aneb žádná omluva nebude, pane Bendo" ještě přidal další výtky.

Žaluje i Bártu

"Je to jediná možnost, jak před soudem otevřít všechny Bendovy kauzy. On sám totiž nikdy před soudem nestál," sdělil při prvním stání Jarolím. Soud byl poté odročen na neurčito kvůli změně vydavatele časopisu.

Benda podal v lednu trestní oznámení také na exministra dopravy Víta Bártu, který ho nazval kmotrem a nařkl jej z ovlivňování zakázek na ústeckém Ředitelství silnic a dálnic.

 

Právě se děje

Další zprávy