Opozice v Ústí zablokovala kvůli ceně nákup pozemků

ČTK ČTK
22. 2. 2011 17:16
Na pozemcích mělo stát nové parkoviště
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Vedení města neuspělo se svým záměrem koupit několik desítek metrů čtverečních pozemků v sousedství autobusového nádraží, kde chtělo vybudovat parkoviště. Opozice projekt zablokovala.

Kritizovala především fakt, že jedním z prodávajících je i firma vlastněná podnikatelem Lubošem Marečkem, jenž je znám vazbami na ODS, a která má v sousedství plánovaného parkoviště sídlo. Za 17 metrů čtverečních po městu chtěla 102 000 korun.

Primátorova náměstkyně Helena Kubcová (ODS) projekt hájila, protože lidé v centru Ústí nad Labem podle ní nemají kde zaparkovat.

Naopak zastupitelka Karola Haasová (TOP 09) prohlásila, že tak vysoká cena je nehorázná. Podle ní parkoviště bude sloužit hlavně určitým osobám. Několik desítek metrů od pozemků před nedávnem navíc vyrostl nový dům, který patří společnosti vlastněné Patrikem Oulickým, jenž bývá označován za jednoho z kmotrů ODS.

Rada odpustila společnosti CPI postavit parkovací dům

Podle vedoucího odboru dopravy Dalibora Dařílka projekt parkoviště počítá s vybudováním zhruba 90 parkovacích míst. Výstavba by měla stát kolem 20 milionů korun.

Záměr kritizovali i komunisté. Zastupitel Pavel Vodseďálek řekl, že nechápe, proč město chce za současné finanční situace, kdy šetří peníze a musí splácet vysoké úvěry, stavět nové parkoviště, když před několika týdny rada odpustila společnosti CPI povinnost postavit v městském centru parkovací dům.

CPI dokončuje v centru města hotel s kongresovým centrem a obchodními plochami. Podle podmínek měla zajistit dostatečný počet parkovacích míst. Kubcová k tomu uvedla, že na odpuštění se shodla celá městská rada.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy