reklama
 
 

Krajská zdravotní chybovala v tendru za 17 milionů

15. 7. 2013 13:40
ÚOHS tendr na přístroje pro teplickou nemocnici zrušil

Brno - Ústecká Krajská zdravotní chybovala v tendru za 17 milionů korun na nákup přístroje na CT vyšetření pro nemocnici v Teplicích.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) výběrové řízení zrušil. Rozhodnutí je pravomocné, Krajská zdravotní se proti němu neodvolala.

Chyby byly při vymezení dílčího hodnoticího kritéria, které se týkalo doby realizace zakázky. Krajská zdravotní ho stanovila netransparentně. Výsledkem byla situace, kdy od firem dostala nabídky, které nebyly vzájemně porovnatelné.

"Předložené nabídky vykazují velké rozdíly, které brání jejich objektivnímu posouzení," uvedl v rozhodnutí ÚOHS.

Tendr původně vyhrála společnost Siemens, ÚOHS se zakázkou začal zabývat na základě podání konkurenčního Philipsu. Krajská zdravotní za chyby musí zaplatit ještě pokutu 10 tisíc korun a náklady řízení 30 tisíc korun.

Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět největších nemocnic, patří k zadavatelům, jejichž zakázky zkoumá ÚOHS nejčastěji. V červnu například předseda ÚOHS Petr Rafaj firmě potvrdil půlmilionovou pokutu za chyby při nákupu přístrojového vybavení pro nemocnici Chomutov a nemocnici Most.

autor: ČTK | 15. 7. 2013 13:40

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama