Kraj utne dotování prázdných vlaků na Moldavu

Domácí Domácí
6. 5. 2011 7:26
Doplácet 2000 Kč na jednu cestu vlaku s třemi cestujícími, si nemůže Ústecký kraj dovolit
Doplácet 2000 Kč na jednu cestu vlaku s třemi cestujícími, si nemůže Ústecký kraj dovolit
Doplácet 2000 Kč na jednu cestu vlaku s třemi cestujícími, si nemůže Ústecký kraj dovolit | Foto: Zuzana Hronová

Ústí nad Labem -  Od prosince 2011 by měl být omezen provoz vlaků v úseku Osek-Moldava. Rozvoj Krušných hor to však neohrozí, uklidňuje Ústecký kraj.

V pracovní dny se tudy lidé po železnici skutečně nedostanou, ale o víkendech, svátcích a prázdninách ano.

"Trať má čistě turistický charakter, při plné sezóně o víkendech jsou naopak vlaky obsazeny i více než 100 cestujícími, takže návrh přizpůsobuje provoz skutečnému charakteru poptávky - turistickým sezónám," hájí rozhodnutí Jakub Jeřábek, vedoucí  krajského  oddělení dopravní obslužnosti.

Tomuto rozhodnutí předcházela četná sčítání cestujících. Ukázala, že v pracovní dny mimo sezonu jezdí v uvedeném úseku jen jednotlivci, někdy jede vlak i celý 20 km dlouhý úsek z Oseka na Moldavu prázdný.

Jedna cesta z Oseka do Moldavy: ztráta skoro 2000 Kč

Jeřábek vyčísluje ztrátu provozu 1 km vlaku na cca 99 Kč, tj. za jednu jízdu z Oseka na Moldavu cca 1980 Kč, tam a zpět 3960 Kč.

"Doplácet takové částky za přepravu dvou či tří cestujících za jedinou cestu po této horské trati si nemůže Ústecký kraj dovolit. Proto je záměrem návrhu soustředit provoz do dní, kdy je úsek skutečně využíván," doplňuje.

Nový provozní koncept podle něj nepřinese jen omezení. Na využívaném úseku z Oseka do Mostu dojde ke zpravidelnění intervalu na 60 minut ve špičce, k nasazení modernizovaných jednotek Regionova a k propojení všech vlaků s linkou z Loun bez přestupu. „V Mostě budou také lepší přestupní možnosti na všechny směry," dodává šéf oddělení dopravní obslužnosti.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy