Kralupští úředníci budou sídlit v někdejším obchoďáku

ČTK ČTK
13. 4. 2011 8:46
Radnice nyní úřaduje na třech různých místech. Nové sídlo má být hotové v roce 2013
Obchodní dům Máj se změní v městský úřad
Obchodní dům Máj se změní v městský úřad | Foto: mestokralupy.cz

Kralupy nad Vltavou - Z obchodního domu Máj v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se stane nové sídlo městského úřadu.

Jeho generální přestavba za nejméně 90 milionů korun začne příští rok na jaře a potrvá rok, řekl místostarosta Libor Lesák (ODS).

Město nové sídlo radnice potřebuje, protože nyní sídlí ve třech různých pronajatých objektech. "Potřebujeme vlastní budovu, jednotlivé odbory máme rozmístěné po městě, takže to potřebujeme sjednotit," uvedl Lesák.

Obchodní dům Máj je ve vlastnictví města, obchodní prostory jsou živnostníky využívány jen z 20 procent. "Není o to zájem, takže půjde o zabití dvou much jednou ranou," doplnil místostarosta.

Město chce získat dotaci od státu

Projekt je nyní ve fázi dokončování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení, pak začnou výběrová řízení. Město by rádo získalo na přestavbu dotaci. Plánuje podat žádost na ministerstvo místního rozvoje.

"Chceme je požádat, zda by nám nepřispěli alespoň částečně na odbory, které patří pod státní správu," uvedl Lesák.

V obchodním domě nyní sídlí některé obory kralupské Základní umělecké školy, která kvůli přestavbě o zázemí přijde a nejspíš se bude muset přesunout do jiných volných prostor. Do budoucna město počítá s tím, že pro ZUŠ najde také jeden objekt, ve kterém pak budou všechny obory sídlit.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Bývalý šéf Interpolu dostal 13,5 roku vězení, Čína ho viní z braní úplatků

Bývalý šéf mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-wej byl v Číně odsouzen k trestu 13,5 roku vězení za úplatkářství a zneužití moci. Verdikt vynesl soud v severočínském městě Tchien-ťin, který Mengovi rovněž udělil pokutu ve výši dvou milionů jüanů (6,55 milionu korun), informovala agentura Reuters.

Podle vyjádření soudu přijal Meng na úplatcích více než 14,46 milionu jüanů (47,4 milionu korun) a zneužíval svého postavení, když mezi roky 2005 a 2017 působil jako náměstek čínského ministra pro vnitřní bezpečnost a šéf námořní policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy