Kralupští úředníci budou sídlit v někdejším obchoďáku

ČTK ČTK
13. 4. 2011 8:46
Radnice nyní úřaduje na třech různých místech. Nové sídlo má být hotové v roce 2013
Obchodní dům Máj se změní v městský úřad
Obchodní dům Máj se změní v městský úřad | Foto: mestokralupy.cz

Kralupy nad Vltavou - Z obchodního domu Máj v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se stane nové sídlo městského úřadu.

Jeho generální přestavba za nejméně 90 milionů korun začne příští rok na jaře a potrvá rok, řekl místostarosta Libor Lesák (ODS).

Město nové sídlo radnice potřebuje, protože nyní sídlí ve třech různých pronajatých objektech. "Potřebujeme vlastní budovu, jednotlivé odbory máme rozmístěné po městě, takže to potřebujeme sjednotit," uvedl Lesák.

Obchodní dům Máj je ve vlastnictví města, obchodní prostory jsou živnostníky využívány jen z 20 procent. "Není o to zájem, takže půjde o zabití dvou much jednou ranou," doplnil místostarosta.

Město chce získat dotaci od státu

Projekt je nyní ve fázi dokončování projektové dokumentace ke stavebnímu povolení, pak začnou výběrová řízení. Město by rádo získalo na přestavbu dotaci. Plánuje podat žádost na ministerstvo místního rozvoje.

"Chceme je požádat, zda by nám nepřispěli alespoň částečně na odbory, které patří pod státní správu," uvedl Lesák.

V obchodním domě nyní sídlí některé obory kralupské Základní umělecké školy, která kvůli přestavbě o zázemí přijde a nejspíš se bude muset přesunout do jiných volných prostor. Do budoucna město počítá s tím, že pro ZUŠ najde také jeden objekt, ve kterém pak budou všechny obory sídlit.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy