Při nehodě na Strakonicku zemřel řidič osobního vozu

ČTK ČTK
16. 6. 2014 19:39
Smrtelná nehoda se stala kolem 17:30, provoz na místě řídí policie.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Radošovice (Strakonicko) - Při dopravní nehodě na Strakonicku zemřel dnes vpodvečer řidič osobního vozu. Se svým autem narazil do svodidel a obrátil se na střechu. Pravděpodobnou příčinou nehody byla nepřiměřená rychlost. ČTK to řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Tragická nehoda se stala kolem 17:30. "Řidič, který byl cizinec, podlehl zraněním na místě," uvedl Matzner. Dodal, že provoz v místě střetu řídí policisté.

Jde o 35. oběť dopravních nehod v Jihočeském kraji v letošním roce. Bilance tragických havárií je letos mimořádně vysoká, jen za prvních pět měsíců roku zemřelo v kraji v porovnáním s loňskem o 17 lidí více.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Při výbuchu v kábulské mešitě zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě na severu afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy