Při nehodě na Havlíčkobrodsku zemřeli dva lidé, dalších šest je zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 8. 2019 13:51
Dva lidé zemřeli a šest bylo zraněno při dnešní nehodě čtyř vozidel na hlavním tahu číslo 38 u Radostína na Havlíčkobrodsku. Vážná zranění podle policie utrpěli tři lidé a další tři byli zraněni lehce. Zbývající čtyři cestující vyvázli bez zranění, mezi nimi jsou dvě děti, sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková.
Nehoda na Havlíčkobrodsku.
Nehoda na Havlíčkobrodsku. | Foto: Policie ČR

Neštěstí se stalo kolem 07:30. Policie pak odkláněla provoz na vedlejší silnice. Průjezd na hlavním tahu I/38 plně obnovila před 13:30. Okolnosti havárie vyšetřují kriminalisté. "S největší pravděpodobností je na vině nehody nesprávné předjíždění," uvedla mluvčí.

U Radostína se střetly dva osobní vozy, převozní sanitka a tahač s návěsem. Zemřeli devětačtyřicetiletý řidič osobního auta Mazda, který jel sám, a jeden ze čtyř lidí přepravovaných v sanitce. Policie uvedla, že podle dechové zkoušky řidiči před jízdou nepili alkohol. U zemřelého byla nařízená pitva.

Záchranáři dopravili do nemocnic pět lidí. Dva těžce poraněné transportovaly do nemocnic vrtulníky. Další člověk utrpěl středně těžké zranění a dva lidé byli zraněni lehce, řekla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Podle policie poslední lehce zraněný člověk zůstal na místě.

V sanitce jelo pět lidí. Jeden člověk zemřel, řidič a další dva lidé byli podle policie zranění vážně, poslední cestující v sanitce měl lehké zranění. V dalším autě Škoda Kodiaq, kde byly mezi pěti cestujícími děti, byli dva lidé lehce zranění. Zbývajícím se nic nestalo, stejně jako řidiči nákladního auta.

V pondělí si nehody v Česku vyžádaly již šest mrtvých, čtyři při havárii na Hodonínsku a dva při této havárii na Havlíčkobrodsku. 26. srpen se tak již vyrovnal zatím nejtragičtějšímu dni letošního roku, kterým byl podle statistik policie 5. červen také se šesti oběťmi nehod.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy