Při nehodě na Havlíčkobrodsku zemřeli dva lidé, dalších šest je zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 8. 2019 13:51
Dva lidé zemřeli a šest bylo zraněno při dnešní nehodě čtyř vozidel na hlavním tahu číslo 38 u Radostína na Havlíčkobrodsku. Vážná zranění podle policie utrpěli tři lidé a další tři byli zraněni lehce. Zbývající čtyři cestující vyvázli bez zranění, mezi nimi jsou dvě děti, sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková.
Nehoda na Havlíčkobrodsku.
Nehoda na Havlíčkobrodsku. | Foto: Policie ČR

Neštěstí se stalo kolem 07:30. Policie pak odkláněla provoz na vedlejší silnice. Průjezd na hlavním tahu I/38 plně obnovila před 13:30. Okolnosti havárie vyšetřují kriminalisté. "S největší pravděpodobností je na vině nehody nesprávné předjíždění," uvedla mluvčí.

U Radostína se střetly dva osobní vozy, převozní sanitka a tahač s návěsem. Zemřeli devětačtyřicetiletý řidič osobního auta Mazda, který jel sám, a jeden ze čtyř lidí přepravovaných v sanitce. Policie uvedla, že podle dechové zkoušky řidiči před jízdou nepili alkohol. U zemřelého byla nařízená pitva.

Záchranáři dopravili do nemocnic pět lidí. Dva těžce poraněné transportovaly do nemocnic vrtulníky. Další člověk utrpěl středně těžké zranění a dva lidé byli zraněni lehce, řekla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Podle policie poslední lehce zraněný člověk zůstal na místě.

V sanitce jelo pět lidí. Jeden člověk zemřel, řidič a další dva lidé byli podle policie zranění vážně, poslední cestující v sanitce měl lehké zranění. V dalším autě Škoda Kodiaq, kde byly mezi pěti cestujícími děti, byli dva lidé lehce zranění. Zbývajícím se nic nestalo, stejně jako řidiči nákladního auta.

V pondělí si nehody v Česku vyžádaly již šest mrtvých, čtyři při havárii na Hodonínsku a dva při této havárii na Havlíčkobrodsku. 26. srpen se tak již vyrovnal zatím nejtragičtějšímu dni letošního roku, kterým byl podle statistik policie 5. červen také se šesti oběťmi nehod.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy