Zmizel v Praze při geocachingu, našli ho mrtvého

ČTK ČTK
12. 6. 2012 20:40
Policie našla tělo muže v mostním pilíři v pražské Libni
Keška ("cache"): schránka s deníkem ("logbook") a drobnými předměty pro výměnu (ilustrační foto).
Keška ("cache"): schránka s deníkem ("logbook") a drobnými předměty pro výměnu (ilustrační foto). | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Dvaatřicetiletého Ondřeje Švejdu, který se v Praze ztratil zřejmě při takzvaném geocachingu, našla v úterý policie mrtvého. Tělo muže bylo v mostním pilíři v ulici Bulovka v pražské Libni, sdělil mluvčí policie Tomáš Hulan. Pohřešovaný zřejmě zemřel bez cizího zavinění.

Geocaching je koníček, při kterém lidé hledají za pomoci zeměpisných souřadnic schránky s malými dárky, ukryté na zajímavých místech.

Muž byl pohřešovaný už od pátečního rána, naposledy byl viděn právě v Libni, u přírodní památky Bílá skála. Od té doby o něm neměli příbuzní žádné informace a nemohli se dovolat na jeho mobilní telefon.

Včera po muži pátrali od 14:00 policisté speciální pořádkové jednotky, psovodi i vrtulník. Tělo pohřešovaného našli zhruba po čtyřech hodinách od zahájení akce.

"Předběžně můžeme vyloučit cizí zavinění jeho úmrtí. Přesnou příčinu smrti však určí až nařízená pitva," uvedl policejní mluvčí.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Europoslanci volají po sankcích proti Rusku za zatčení Navalného

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k potrestání ruských činitelů odpovědných za nedělní zatčení opozičního předáka Alexeje Navalného. V debatě se šéfem diplomacie Evropské unie Josepem Borrellem také požadovali Navalného okamžité propuštění. Borrell upozornil, že případné rozšíření současného sankčního seznamu je v rukou členských zemí EU.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
Další zprávy