VZP začala vymáhat půlmilionový dluh protonového centra

Domácí Domácí
21. 5. 2013 14:29
Klinika v Praze dluží VZP na pojistném za své zaměstnance
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Proton Therapy Center

Praha Všeobecná zdravotní pojišťovna začala vymáhat více než půl milionový dluh na pojistném od společnosti Proton Therapy Center (PTC), která provozuje pražské ultramoderní centrum sídlící v areálu Nemocnice Na Bulovce.

O neuhrazené částce léčebného centra již v pondělí informoval deník Insider. Podle VZP dluží v současné době Protonové centrum 542 879 korun na pojistném za své zaměstnance a dalších 19 538 korun na penále. Celková dlužná částka tak činí 562 417 korun.

Mluvčí Protonového centra Vladimír Šulc se odmítl k dluhu přihlásit a označil informace o něm za nepravdivé. Další kroky VZP se budou tedy odvíjet od toho, zda se dlužník k dluhu přizná.

V případě, že tak neučiní, chce pojišťovna s Protonovým centrem zahájit správní řízení. Ústupek by byla ochotna udělat pouze tehdy, kdyby centrum požádalo o úhradu rozloženou ve splátkách.

"Pokud by nebylo PTC schopno či ochotno zaplatit dluh ani dle splátkového kalendáře, přistoupila by VZP k vymáhání peněz formou daňové exekuce či předáním dluhu soudnímu exekutorovi," uvádí Oldřich Tichý, tiskový mluvčí VZP.

VZP vylučuje, že by v uvedeném případě hrály roli spory, které vede s PTC o ceně zdravotních služeb, které jsou v pražském zařízení dražší než v obdobném centru v Mnichově, kam lékaři nemocné obyčejně posílají.

"Zajistit výběr pojistného je naše zákonná povinnost a na platební kázni všech povinných subjektů je závislý i objem peněz, které jsou k dispozici na zdravotní péči v Česku", uvedl mluvčí VZP.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy