Ve Vysočanech vyhořelo trampolínové centrum. Požár byl úmyslný, řekla policie

ČTK spi ČTK, spi
Aktualizováno 10. 11. 2018 14:29
V pražských Vysočanech v pátek večer hořelo uzavřené trampolínové centrum. Požár byl založen úmyslně, oznámila policie. Při požáru nebyl nikdo zraněn, plameny jsou pod kontrolou, stále ale hrozí pád jedné ze zdí budovy, na které se propadla střecha.
Požár trampolínového centra v Praze Vysočanech.
Požár trampolínového centra v Praze Vysočanech. | Foto: ČTK

"Dohledání místa požářiště je v tuto chvíli ukončeno se závěrem, že požár byl založen úmyslně. Z toho důvodu a s ohledem na výši způsobené škody si kompletní prošetřování celé události převzali do své kompetence kriminalisté Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Požár, jehož škody jsou odhadovány na 20 milionů korun, bude podle něj prošetřován pro podezření z trestného činu obecného ohrožení.

Kriminalisté podle Hulana vyrazili na místo hned po oznámení požáru zhruba kolem osmé hodiny večer, aby uzavřeli Kolbenovu ulici, kde hala stála, a odklonili dopravu. Kriminalisté začali po příčině požáru pátrat asi dvě hodiny před půlnocí, kdy se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu.

V podrobnějším pátrání pak pokračovali od sobotního rána. "K ohledání celého prostoru využívají policisté i psa, speciálně vycvičeného na vyhledávání akcelerantů, takzvanou "POPELKU," přiblížil detaily Hulan.

O stavu budovy, kde hrozí zřícení štítové stěny, rozhodne v následujících dnech statik. Uvedl to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Po páteční půlnoci na místě zůstala dvě hasičská družstva a výšková technika kvůli dohašování. Trampolínové centrum bylo tři týdny mimo provoz a uvnitř nikdo nebyl. Příčina požáru se vyšetřuje. 

K požáru hasiči vyjížděli v pátek po 20:00. Budova na ploše 30 krát 50 metrů byla požárem zasažena v plném rozsahu. Poté se zřítila část střechy haly, ve které hořel převážně molitan a vybavení sportovního centra. Z hořící budovy stoupal hustý dým. Postupně na místě zasahovalo 80 hasičů.

Chemici pražských hasičů a laboratoře z Kamenice měřili koncentrace nebezpečných látek v ovzduší, výsledek byl negativní. Velitel zásahu povolal na místo Český červený kříž, který pro zasahující hasiče zajistil zázemí. Obyvatelům v okolí policie doporučila, aby omezili větrání svých bytů.

Asi po 90 minutách od vzniku požáru se plameny dál nešířily, stále ale hrozilo zřícení jižní štítové stěny haly. "Po zhodnocení stavu stěny v 00:50 hodiny bylo rozhodnuto, že stržení je v tuto chvíli riskantní. O dalším řešení stavu budovy rozhodne statik během následujících dnů," uvedl Kavka.

Foto: https://www.facebook.com/freestylekolbenka

V hale do října působilo centrum Freestyle Kolbenka. Centrum koncem října na facebooku k uzavření haly uvedlo, že majitel haly centrum na jaře požádal o razantní zkrácení nájemní smlouvy. Podle centra chtěl majitel halu zbourat a postavit na místě lukrativnější nemovitost.

Lidé v diskusi pod uveřejněným příspěvkem spekulují o tom, že hala musela padnout právě kvůli tomu, aby uvolnila místo atraktivnějšímu plánu na výstavbu.  

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy