reklama
 
 

SPD pošle do podzimního boje o pražské primátorské křeslo energetika Berana

12. 6. 2018 13:27
Okamurovo hnutí SPD do říjnových komunálních voleb v Praze povede Hynek Beran. Ten se stranou dosud spolupracoval jako expert na energetiku.

Praha - Lídrem pražské kandidátky hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v podzimních komunálních volbách bude energetik Hynek Beran. V Poslanecké sněmovně to v úterý novinářům řekl předseda SPD Tomio Okamura. Mezi priority SPD do voleb na magistrát patří potírání pouliční kriminality či řešení parkování v hlavním městě, uvedl Beran. Dvojkou kandidátky bude poslanec Jiří Kobza.

Okamura řekl, že Beran s SPD dlouhodobě spolupracuje jako nezávislý expert v oblasti energetiky. "Je Pražák křtěný Vltavou, SPD v něm nabízí věrohodného a důvěryhodného kandidáta, je to akademik a vědecký pracovník," uvedl.

Beran chce voličům nabízet sedm programových priorit, zmínil bezpečnost či dopravu. "Nechci si zvykat na pouliční kriminalitu, chci žít v příjemném a bezpečném městě," uvedl. V oblasti dopravy označil za klíčové téma parkovací zóny, které je podle něj třeba modifikovat a sjednotit. "Právo zaparkovat je dnes přirozeným právem každého občana," vysvětlil. Prosazovat chce také stavbu zhruba tisícovky městských bytů ročně.

Lídrem hnutí ANO bude poslanec Patrik Nacher, nynější primátorka Adriana Krnáčová post obhajovat nebude. U sociálních demokratů je zatím jediným kandidátem na lídra pražské kandidátky náměstek ministryně obrany Jakub Landovský. U pirátů bude lídrem Zdeněk Hřib, ODS povede bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda. Lídry společné kandidátky TOP 09 a STAN budou předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a právnička Hana Marvanová.

SPD zřejmě postaví v komunálních volbách zhruba 280 kandidátek po celé ČR, řekl Okamura. "Stavíme kandidátky de facto ve všech okresních městech, pochopitelně ve všech krajských a mnoha desítkách obcí. Jdeme do voleb zcela naplno," uvedl Okamura.

autor: ČTK | 12. 6. 2018 13:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama