reklama
 
 

Rada Prahy schválila programové prohlášení vládnoucí koalice

17. 2. 2015 15:23
Dokument, který má 24 stran, detailněji rozpracovává body zakotvené v koaliční smlouvě.

Praha - Rada hlavního města Prahy po čtvrt roce od uzavření koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, STAN a Strana zelených) schválila její programové prohlášení. Dokument, který má 24 stran, detailněji rozpracovává body zakotvené v koaliční smlouvě. Podrobnosti k obsahu ale radní nesdělili. Ve čtvrtek s nimi chtějí seznámit zastupitele.

"Nebudu říkat obsah do detailů, v první řadě s ním chceme seznámit zastupitele," řekla po jednání rady primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Koaliční smlouvu podepsaly strany v polovině listopadu, má necelé dvě strany. Její přílohou je čtyřstránková dohoda o programové shodě, která v bodech stanoví hlavní témata, která má obsahovat i programové prohlášení. Strany se shodly například na výstavbě metra D či zlevnění roční jízdenky na MHD, které v úterý rada schválila. Domluvily se i na nulové toleranci hazardu v Praze a na přísnější ochraně nezastavěných území.

Koalice už utrpěla i první trhliny. Podle ANO a ČSSD porušil náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice) koaliční smlouvu tím, že v lednu nehlasoval pro koaliční návrh na vypsání tendru na svoz odpadu. Koalice, která má v Praze těsnou většinu, kvůli tomu vstoupila do dohodovacího řízení.

Řízení může kterýkoli partner vyvolat v případě dlouhodobých neshod uvnitř koalice. Po čtyřech týdnech pak může jednostranně vypovědět koaliční smlouvu. Mluví se o tom, že by stejné řízení mohla Trojkoalice vyvolat kvůli problematickým pražským stavebním předpisům.

Hnutí ANO má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů. Při rozhodování o desetiletém tendru na svoz odpadu, pro který Stropnický jako jediný člen koalice nezdvihl ruku, zachránila koalici nezařazená zastupitelka Monika Krobová Hášová, která v prosinci loňského roku opustila klub TOP 09. Byla se už také představit na klubu ANO, zatím do něj ale nevstoupila.

autor: ČTK | 17. 2. 2015 15:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama