Přepis: Bém řeší s Janouškem, jak na bohatou vdovu

Domácí Domácí
26. 3. 2012 7:20
Další úryvek odposlechů z roku 2007, kdy se domlouvala budoucnost firmy Navatyp
Foto: Petr Vyoral

Praha - Nový díl seriálu pět let starých utajovaných odposlechů hovorů bývalé dvojky ODS Pavla Béma a pražského lobbisty Romana Janouška přinesla v neděli večer televize Nova. S odkazem na nahrávky MF Dnes zveřejnila pasáže, na nichž si někdejší oficiální vládce Prahy (Bém) zavolal o radu neoficiálnímu vládci hlavního města (Janouškovi).

Tentokrát si primátor a vlivný člen občanských demokratů nevěděl rady, co si počít se společností Navatyp, ve které nečekaně zemřel majitel Richard Navrátil. Pro připomenutí: Navatyp - dnes Prominecon - byl v roce 2007 nejvlivnějším developerem v Praze, kromě řady významných staveb ovládal i nemovitosti magistrátu. Hodnota firmy se proto v té době odhadovala mezi 500 miliony až 1,5 miliardy korun.

Navatyp také stavěl horské apartmány ve Špindlerově mlýně, které následně získávali vlivní pražští politici.

Jaký měl tedy Pavel Bém po Navrátilově smrti přesně problém a jak mu ho pomohl rozřešit jeho přítel Janoušek?

Nabízíme výňatky z rozhovorů, jak je zveřejnila televize. A více nebudeme rušit.

Pavel Bém (Jak připomíná MF Dnes, primátor zavolal Janouškovi, protože se k němu po Navrátilově smrti v červnu 2007 začala řada lidí hlásit o "slyšení" ve věci Navatyp. Mezi nimi například vlivný radní ODS Filip Dvořák.): "Přišel s takovou tou větou, kterou už jsi ty zmínil a která není překvapivá, že on je ten pravej, kterej vyřizuje pozůstalosti po Richardovi (Navrátilovi)."

Roman Janoušek: "Mám dneska kvůli tomu schůzku... kam asi přijde i ta paní (vdova po Navrátilovi). Já se jí zeptám, co vlastně chce dělat, protože to je její rozhodnutí, a že jsme schopni jí pomoct tak i tak, ale ať je opatrná."

Bém: "Říkali, že se se mnou chce vidět švagr Richarda (Navrátila). Prej kdy mu dám pět minut?"

Janoušek: "To mu nemůžeš dávat pět minut."

Bém: "Já nechci nikomu dávat pět minut... než my dva se dohodneme na nějaký taktice. Takže se ptám na tvý noty?"

Janoušek: "Noty? Než budeme mít všechny informace... A jediný informace, který jsou správný, jsou buď od Luďka, nebo jeho ženy (vdovy Navrátila). Ta řekne, co chce, nebo nechce. My to nějak posoudíme v rámci reálnejch možností, ty potom zhodnotíš nějakej plán a přijmeš člověka už s nějakým scénářem."

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy