Policie pátrá po 12letém chlapci, který zbil vozíčkáře

ČTK ČTK
12. 11. 2010 18:05
Pražští policisté po podezřelém pátrají
Foto: Policie ČR

Praha - Pražští policisté pátrají po zhruba dvanáctiletém chlapci podezřelém z toho, že ve středu přepadl v Praze 9 třicetiletého tělesně postiženého muže, který jel po chodníku na invalidním vozíku.

Útočník ho z něj shodil, kopal do něj a odcizil mu tašku s doklady, mobilním telefonem a asi 1200 korun, informovala mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Násilník poté z místa činu utekl.

Svědci události, která se ve středu stala u protihlukové stěny v Ocelkově ulici krátce po 19:00, mohou svoje informace sdělit policii na linku tísňového volání 158.

Podle policie byl podezřelý chlapec štíhlý, vysoký přibližně 150 centimetrů, měl krátké černé vlasy a snědou pleť. Na sobě měl tmavou zimní bundu s kapucí a na nohou bílé tenisky.

Podobný případ se stal v Praze v dubnu 2007. Neznámý pachatel tehdy v Praze 6 přepadl muže na invalidním vozíku a zmocnil se jeho peněženky. Na útěku se ještě pokusil okrást kolemjdoucí důchodkyni. Zabránili mu v tom však pracovníci pečovatelské služby, které okradený vozíčkář přivolal.

Letos v červenci zase brutálně napadl muž nevidomého člověka ve stanici metra B Národní třída. Slepec utrpěl zranění na hlavě a v obličeji a byl v šoku. Policie údajného násilníka zadržela.

Rada zdravotně postižených v reakci na podobné útoky opakovaně vyzvala politiky, aby se zasadili o zvýšení trestní sazby za agresivní útoky vůči lidem se zdravotním postižením.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Biatlonová exhibice se kvůli koronaviru ani letos lenpojede

Populární biatlonová exhibice se ani letos v tradičním termínu mezi Vánoci a Novým rokem na stadionu fotbalistů Schalke v Gelsenkirchenu neuskuteční. Kvůli koronavirovým opatřením ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko organizátoři akci s termínem 28. prosince přeložili na příští rok.

Exhibiční závod smíšených dvojic Biathlon World Team Challenge se kvůli šíření covidu-19 v Gelsenkirchenu nejel už loni. Byl přeložen do venkovní biatlonové arény v Ruhpoldingu, což je možnost, o které pořadatelé uvažují i letos. České jedničky Markéta Davidová a Michal Krčmář v soutěži obsadili šesté místo.

Aktualizováno před 1 hodinou

Vláda chce mandát pro vyslání až 150 vojáků na polsko-běloruskou hranici

Vláda chce na pomoc s ochranou polsko-běloruské hranice mandát pro nasazení až 150 vojáků na dobu 180 dnů. Návrh plánuje schválit a poslat na projednání ve výborech Poslanecké sněmovny a Senátu ve středu. Čeští vojáci budou pomáhat polským s ochranou hranic, ale nebudou plnit úkoly bezprostředně související s migranty, sdělil končící premiér Andrej Babiš (ANO). Kandidátka na ministryni obrany Jana Černochová (ODS) rozhodnutí podporuje, sdělila.

"Mandát bude do 150 vojáků na dobu do 180 dnů, obdobně jako tam již pomáhají Britové a Estonci," uvedl Babiš. Po schválení vládou musí být mandát projednán ve výboru pro obranu Poslanecké sněmovny a ve výboru pro zahraniční věci a bezpečnost v Senátu a následně pak v obou parlamentních komorách. "Naši budou pomáhat polským vojákům s ochranou hranic, ale nebudou plnit úkoly bezprostředně související s migranty," doplnil.

S návrhem souhlasí pravděpodobná nová ministryně obrany Černochová. "Pomoc Polsku jsme opakovaně navrhovali a já i kolegové z poslaneckého klubu ODS budeme s vysláními našich vojáků souhlasit. Polsko je náš soused a spojenec a ve chvílích, kdy na své hranici, která je zároveň i hranicí EU, brání migraci řízené běloruským autokratem (Alexandrem) Lukašenkem, je správné pomoci," řekla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy