Policie pátrá po 12letém chlapci, který zbil vozíčkáře

ČTK ČTK
12. 11. 2010 18:05
Pražští policisté po podezřelém pátrají
Foto: Policie ČR

Praha - Pražští policisté pátrají po zhruba dvanáctiletém chlapci podezřelém z toho, že ve středu přepadl v Praze 9 třicetiletého tělesně postiženého muže, který jel po chodníku na invalidním vozíku.

Útočník ho z něj shodil, kopal do něj a odcizil mu tašku s doklady, mobilním telefonem a asi 1200 korun, informovala mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Násilník poté z místa činu utekl.

Svědci události, která se ve středu stala u protihlukové stěny v Ocelkově ulici krátce po 19:00, mohou svoje informace sdělit policii na linku tísňového volání 158.

Podle policie byl podezřelý chlapec štíhlý, vysoký přibližně 150 centimetrů, měl krátké černé vlasy a snědou pleť. Na sobě měl tmavou zimní bundu s kapucí a na nohou bílé tenisky.

Podobný případ se stal v Praze v dubnu 2007. Neznámý pachatel tehdy v Praze 6 přepadl muže na invalidním vozíku a zmocnil se jeho peněženky. Na útěku se ještě pokusil okrást kolemjdoucí důchodkyni. Zabránili mu v tom však pracovníci pečovatelské služby, které okradený vozíčkář přivolal.

Letos v červenci zase brutálně napadl muž nevidomého člověka ve stanici metra B Národní třída. Slepec utrpěl zranění na hlavě a v obličeji a byl v šoku. Policie údajného násilníka zadržela.

Rada zdravotně postižených v reakci na podobné útoky opakovaně vyzvala politiky, aby se zasadili o zvýšení trestní sazby za agresivní útoky vůči lidem se zdravotním postižením.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Premier League vyšetřuje Manchester City kvůli porušení finančních pravidel

Vedení fotbalové Premier League zahájilo vyšetřování Manchesteru City kvůli podezření z porušení finančních pravidel mezi lety 2009 až 2018. Úřadující angličtí šampioni jsou obvinění, že během uvedených let neposkytli kompletní údaje z účetnictví a nesplnili podmínky finanční fair play. S odkazem na vyjádření Premier League to uvedly agentury Reuters a AP.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Dodavatel innogy zlevní plyn pod cenový strop. Sleva začne platit zpětně od začátku února

Energetická společnost innogy, která je s více než 1,1 milionu klientů největším dodavatelem plynu v ČR, zlevní 320 000 svých stávajících zákazníků dodávky plynu pod vládní cenový strop. Sleva, která bude platit zpětně od začátku února, zajistí podle ní úsporu zhruba 240 Kč za megawatthodinu (MWh). Zákazníci, kteří plynem vytápí rodinný dům tak v průměru ušetří asi 3000 korun za rok. U klientů, kteří plyn používají na vaření, bude sleva 34 procent. Dnes o tom informovalo innogy. Ceny energií pod vládní strop v posledních dnech snižují i další velcí dodavatelé.

Většina dodavatelů energií od začátku roku nabízí novým zákazníkům tarify s cenami vycházející z vládního cenového maxima. To činí pro letošní rok 6000 korun za jednu MWh elektřiny včetně DPH a 3000 korun za jednu MWh plynu. K tomu je potřeba připočítat distribuční poplatky. Takzvané stropy platí pro domácnosti, firmy i veřejné instituce.

Sleva pro zákazníky innogy, kteří mají základní tarif Standard na dobu neurčitou, dosáhne 18 procent z dosavadních ceníkových cen pro zákazníky, kteří plynem topí. Nové ceny pod stanoveným stropem budou mít také zákazníci, kterým aktuálně končí jejich fixované smlouvy. Firma uvedla, že tak reaguje na současný cenový vývoj na velkoobchodních trzích, kde plyn za poslední měsíce několikanásobně zlevnil. Ke snížení cen přispěly také výrazné úspory energií a teplé počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy