Policie dopadla muže, který měl znásilnit dva bratry

ČTK ČTK
3. 5. 2012 15:55
Podle policie nalákal postupně oba muže do bytu pod záminkou práce a znásilnil je
Foto: Policie ČR

Praha - Kriminalisté zadrželi devětadvacetiletého muže, který prý pod záminkou nabídky práce nalákal do bytu v pražských Strašnicích dva mladíky, místo pracovního pohovoru je podle policie ale znásilnil.

Podezřelý Slovák si sexuální praktiky dokonce fotografoval, uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Podle něj navíc policisté nevylučují, že podobně poškozených může být více.

Policii napadení oznámil čtyřiadvacetiletý muž, který přišel za podezřelým 27. března na schůzku ohledně práce týkající se sjednávání úvěrů a půjček.

Po zavření dveří od bytu ale potenciální zaměstnavatel muže donutil za použití násilí k sexuálním praktikám, popsal situaci mluvčí.

Podle něj se napadenému podařilo po několika desítkách minut utéct z bytu a poté doma vše řekl svému bratrovi.

"K neuvěření bylo jeho následné zjištění, že ten má úplně tu samou zkušenost se stejným průběhem, místem i pachatelem ze srpna loňského roku," uvedl Daněk a doplnil, že bratr to ale nikomu neřekl ani neohlásil policii.

V současné době je Slovák ve vazbě a v případě odsouzení mu za omezování osobní svobody, sexuální nátlak a znásilnění hrozí až deset let vězení.

Případné další oběti muže se mají na policii obrátit prostřednictvím linky 158 nebo vše ohlásit přímo vyšetřovateli na telefon 974 854 849.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy