Otec otrávené rodiny v Egyptě se vrátil do Čech

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 10. 2013 10:25
Egyptské úřady jej tři měsíce držely v zemi jako svědka
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Čech, kterému v červenci při dovolené v Egyptě zemřely manželka a dcera na otravu, se podle serveru Blesk.cz vrátil do ČR.

Údajně přiletěl letadlem z Hurghady na pražské Letiště Václava Havla. Egyptské úřady jej tři měsíce držely v zemi jako svědka. Obviněn ani obžalován v souvislosti s úmrtím nebyl.

"Mohu potvrdit, že s naší cestovní kanceláří odcestoval z Hurghady. Podle našich informací již letadlo dosedlo v Praze," řekl mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Martin Slaný. Doplnil, že zajištění letenky pro muže zprostředkovalo české zastupitelství v Káhiře.

Šestatřicetiletá žena a její osmiletá dcera zemřely v hotelovém pokoji po otravě neznámou látkou. Našel je manžel a otec, který uvedl, že všichni tři trpěli střevními a žaludečními problémy.

Verzi o otravě z jídla ale poté zpochybnil ředitel nemocnice v Hurghadě, který v českých médiích řekl, že obě mrtvé měly žaludky rozleptané silným jedem.

Policejní prezidium ve čtvrtek v této kauze odkázalo novináře na moravskoslezskou policii, která případ prověřuje.

"Touto informací (o příletu) disponujeme. Co se týče námi vedeného prověřování, pokračuje standardním způsobem. Ve věci nebylo rozhodnuto. Nové informace, které bychom v tuto chvíli mohli zveřejnit, nemáme," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Moravskoslezští kriminalisté stále nezveřejnili oficiální výsledky pitvy obou těl, kterou provedli znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě.

Podle informací některých médií ale experti nevydali žádné závěrečné stanovisko ohledně úmrtí, protože těla obou zesnulých byla přepravena do České republiky s velkým zpožděním a navíc byla údajně zbavena vnitřních orgánů.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy