Nová Palmovka. za 1,14 miliardy. Tady chtějí sídlit úředníci Prahy 8

Nová Palmovka. za 1,14 miliardy. Tady chtějí sídlit úředníci Prahy 8
Do menší části budovy se přestěhuje úřad Prahy 8.
Budova pro 400 úředníků bude stát více než miliardu korun. Podle kritiků jde o tunel do obecního rozpočtu.
Větší část ploch chce Praha 8 pronajímat. A současné radniční budovy prodat, aby umořila alespoň část nákladů novostavby.
Komplex má stát na rohu Zenklovy a Sokolovské. Budoucnost Libně? Podívejme se dál, na současnost...
Foto: Praha 8
Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
23. 9. 2011 10:46

Kontroverzní víceúčelové centrum Nová Palmovka za 1,14 miliardy korun má vyrůst na rohu pražských ulic Zenklova a Sokolovská. Do miliardové stavby by se mělo sestěhovat asi 400 úředníků, místo pro jednoho tak vychází na 2,5 milionu. Opozice projekt kritizuje jako předražený a netransparentní. Většinu objektu totiž budou tvořit prostory pro obchody a kanceláře, jen do menší části se přesune úřad Prahy 8. Budova by měla stát do roku 2014.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy