Nová Palmovka. za 1,14 miliardy. Tady chtějí sídlit úředníci Prahy 8

Nová Palmovka. za 1,14 miliardy. Tady chtějí sídlit úředníci Prahy 8
Do menší části budovy se přestěhuje úřad Prahy 8.
Budova pro 400 úředníků bude stát více než miliardu korun. Podle kritiků jde o tunel do obecního rozpočtu.
Větší část ploch chce Praha 8 pronajímat. A současné radniční budovy prodat, aby umořila alespoň část nákladů novostavby.
Komplex má stát na rohu Zenklovy a Sokolovské. Budoucnost Libně? Podívejme se dál, na současnost...
Foto: Praha 8
Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
23. 9. 2011 10:46

Kontroverzní víceúčelové centrum Nová Palmovka za 1,14 miliardy korun má vyrůst na rohu pražských ulic Zenklova a Sokolovská. Do miliardové stavby by se mělo sestěhovat asi 400 úředníků, místo pro jednoho tak vychází na 2,5 milionu. Opozice projekt kritizuje jako předražený a netransparentní. Většinu objektu totiž budou tvořit prostory pro obchody a kanceláře, jen do menší části se přesune úřad Prahy 8. Budova by měla stát do roku 2014.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Ministerstvo financí připravilo další úlevu pro podnikatele. Těm, které zasáhla pandemie, odloží splatnost DPH do konce roku

Ministerstvo financí posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z maloobchodu a služeb, na které přímo dolehla nejnovější vládní opatření v boji s koronavirem. Resort o tom informoval v pondělí. Splatnost DPH  za třetí čtvrtletí a září, která připadá na toto pondělí, posune resort do konce roku. MF zároveň upozornilo na to, že pardon se nebude týkat prominutí pokuty za opožděné tvrzení daně, a proto je nutné daňové přiznání i kontrolní hlášení podat v zákonné lhůtě. Odklad splatnosti MF provede prominutím úroků za pozdě zaplacenou daň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy