Na zastřeleného muže si lidé stěžovali už v pondělí

ČTK ČTK
10. 2. 2011 19:07
Podle nuselských nájemníků již tehdy pobíhal po domě a vyhrožoval

Praha - Sedmadvacetiletý muž, kterého policisté ve středu v Nuslích v Praze 2 smrtelně postřelili, již podle nich v pondělí vyhrožoval podpálením domu.

Pražská policie tehdy obdržela oznámení od benešovských kolegů, kterým na základě stížností nájemníků volala majitelka budovy. Na místě byli policisté do 15 minut, muže však již nezastihli, sdělila mluvčí Andrea Zoulová.

Ve středu se pak muž údajně u sebe doma zabarikádoval a hrozil, že zapálí dům a jeho obyvatele postřílí. Později z bytu vyběhl se střelnou zbraní a policisté proti němu zasáhli.

Muž  už v pondělí pobíhal po domě a vyhrožoval

Nájemníci pražského domu již v pondělí volali majitelce a žádali, aby něco udělala s problémovým obyvatelem. "Podle nájemníků muž zmateně pobíhal po domě, řval a vyhrožoval podpálením domu, ozbrojen tehdy ovšem nebyl," uvedla Zoulová.

Majitelka kontaktovala benešovské policisty, kteří oznámení předali pražským kolegům. Ti pak při pondělním zásahu obyvatele domu poučili, jak se mají v podobných případech chovat.

"Policie včerejší (středeční) přístup nájemníků hodnotí jako velice příkladný, neboť se nesnažili ozbrojeného muže zpacifikovat vlastními silami, ale počkali na příjezd vycvičených profesionálů," informovala mluvčí.

Po příjezdu policejní hlídky muž vyrazil ze dveří bytu proti nim se zbraní v ruce. Policisté ho smrtelně zranili. 

Případ začala vyšetřovat policejní inspekce. "Probíhá standardní prověřování, vyslýcháme zúčastněné osoby, byla nařízena soudní pitva a budou vyžádány znalecké posudky od odborníků, " řekla ČTK mluvčí inspekce Radka Sandorová.

 

Právě se děje

před 29 minutami

V únoru stoupl počet bankrotů firem i podnikatelů, ukázala studie

V únoru bylo v Česku vyhlášeno 64 bankrotů obchodních společností, o tři více než v lednu. Jejich počet byl tak nejvyšší od června minulého roku. Rovněž bylo vyhlášeno 530 bankrotů podnikatelů, o 24 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Zároveň bylo podáno 73 návrhů na bankrot obchodních společností, o sedm více než v lednu, a 542 návrhů na bankrot podnikatelů. To bylo proti předchozímu měsíci o 95 více. V insolvenčním řízení bylo ke konci února 0,7 procenta celkového počtu registrovaných společností a 1,2 procenta registrovaných podnikatelů.

"Zajímavé je, že zatímco počet bankrotů obchodních společností byl letos v únoru o čtvrtinu vyšší než v únoru 2020, počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl naopak o čtvrtinu nižší. Bankroty podnikatelů totiž bývají nejčastěji formou oddlužení, tedy stejně jako osobní bankroty. Vývoj jejich počtu tak kopíruje vývoj u osobních bankrotů, jejichž počet během současné pandemie výrazně klesl," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Denver jasně přehrál Milwaukee, Jokič má padesátý triple double

Basketbalisté Denveru v NBA až překvapivě snadno porazili třetí tým Východní konference Milwaukee 128:97. Hvězdou úterního duelu byl srbský pivot Nikola Jokič, který zaznamenal padesátý triple double v kariéře a devátý v sezoně. Proti Bucks předvedl 37 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků a zastínil nejužitečnějšího hráče uplynulých dvou sezon Janise Adetokunba. Řecká hvězda zapsala 27 bodů a osm doskoků, jeho tým prohrál po pěti předchozích výhrách.

Výsledky NBA:

Boston - LA Clippers 117:112, LA Lakers - Phoenix 104:114, Miami - Atlanta 80:94, Milwaukee - Denver 97:128, San Antonio - New York 119:93, Washington - Memphis 111:125.

Utkání Toronto - Detroit bylo odloženo.

před 2 hodinami

Japonsko pátrá po pěti členech posádky z potopené čínské lodi

Japonská pobřežní hlídka ve středu pátrá po pěti členech posádky čínské rybářské lodi, která se v úterý potopila blízko sporné oblasti teritoriálních vod obou zemí. Informovala o tom agentura AP.

Plavidlo Shen Lian Cheng 707 s výtlakem 105 tun vyslalo nouzový signál v úterý z oblasti asi 330 kilometrů severně od ostrova Išigaki nedaleko Japonskem kontrolovaného souostroví Senkaku ve Východočínském moři. Na tyto ostrovy si činí nárok také Číňané, kteří je nazývají Tiao-jü a v posledních měsících zvýšili námořní aktivitu v jejich blízkosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy