Muž usnul v kontejneru, rozdrtil ho popelářský lis

ČTK ČTK
2. 6. 2012 17:55
Neštěstí se stalo dopoledne v pražské ulici U Rajské zahrady
Bezdomovci často přespávají v kontejnerech s papírem.
Bezdomovci často přespávají v kontejnerech s papírem. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - V Praze na Žižkově dopoledne zemřel muž, který přespával v kontejneru. Popeláři si ho nevšimli, vysypali nádobu do popelářského vozu a v něm muže rozdrtil lis.

Muž, zřejmě bezdomovec, se začal ozývat, až když popeláři kontejner vysypali a začal pracovat lis. A to už bylo pozdě.

Popeláři sice stroj zastavili, ale muž svým těžkým zraněním podlehl. Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové šlo o cizince narozeného v roce 1967. Neštěstí se stalo v ulici U Rajské zahrady.

S největší pravděpodobností šlo podle ní o nešťastnou náhodu. Přesnou příčinu úmrtí určí lékař po pitvě.

Podobné neštěstí se v Praze stalo za uplynulou zimu dvakrát. Podle mluvčí chodí bezdomovci přespávat do kontejnerů s papírem.

Popeláři se sice podle ní do kontejnerů dívají, než je nechají vysypat, ale bezdomovci bývají zahrabaní pod hromadami papíru, takže nejsou vidět.

Lidé z posádky popelářského vozu uvedli, že kontejner kontrolovali jako obvykle, ale muže v něm si nevšimli.

"Podle vyjádření posádky vozidla, do nějž byl obsah kontejneru vysypán, nebyl při standardní vizuální kontrole kontejneru zaznamenán žádný zvuk ani pohyb, který by na přítomnost živého člověka přikrytého vrstvou kartonu a papíru jakkoliv upozornil," napsala odpoledne společnost AVE CZ, která zajišťuje svoz a zpracování komunálního odpadu. Firma v prohlášení uvedla, že tragédie lituje a že policii poskytuje součinnost při vyšetřování.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy