Hala pro bezdomovce nebude, Praha hledá jiné řešení

ČTK ČTK
27. 1. 2012 17:50
V Praze chybí několik stovek lůžek pro bezdomovce, varianta nafukovací haly padla
Bezdomovec - ilustrační foto
Bezdomovec - ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V období mrazů mohla vyřešit problémy bezdomovců, nakonec ale nafukovací hala v Praze stát nebude.

Podle primátora Bohuslava Svobody hlavní město od původního plánu odstoupilo a raději vyčlení z rozpočtu 25 milionů korun na novou ubytovnu.

Magistrát začal podle České televize vyjednávat o pomoci i s kláštery.

V metropoli žije zhruba 4000 lidí bez domova a podle odhadů Armády spásy pro ně nyní chybí 200 až 300 lůžek. Podle Svobody by ale byl provoz nafukovací haly pro 120 lidí příliš nákladný a záměr měl i některé další otazníky.

"Bezdomovci nejsou lidé úplně ukáznění, a kdyby v nafukovací hale vznikl požár, riziko ztrát na životech by bylo obrovské," konstatoval Svoboda.

V minulosti magistrát poskytoval lidem azyl v provizorním stanovém městečku na Letné. Poslední zimu chtělo hlavní město postavit stany na Rohanském ostrově. Záměr ale překazila rada Prahy 8, která ho neodsouhlasila.

Potřební ale mají mít letos opět k dispozici služby denního centra na lodi Hermes a služby zdravotních ošetřoven. Pracovníci pražského centra sociálních služeb mají také rozvážet polévku, čaj a teplé oblečení.

Před letošní zimou magistrát avizoval, že vypsal výběrové řízení na zajištění potřebného počtu lůžek. Zároveň pro další roky připravuje koncepci bezdomovectví.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy