Prahou protančili Romové. Hudebníci a pestrobarevné tanečnice kličkovali mezi turisty

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
31. 5. 2019 16:00
Prahou protancoval tradiční romský průvod. Uskutečnil se v rámci mezinárodního festivalu romské kultury Khamoro už podevatenácté (festival se koná od roku 1999, od roku 2001 je jeho součástí i průvod). Do slavnostní přehlídky se zapojila většina účinkujících včetně 15 amatérských souborů z České republiky. Podívejte se v naší galerii, jak to letos v ulicích hlavního města vypadalo.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy