DPP uzavřel miliardovou smlouvu na pojištění

ČTK ČTK
28. 2. 2013 15:04
Právě pojistné služby byly jedním z argumentů k odchodu exředitele Vladimíra Liche
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Dopravní podnik Praha

Praha - Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) vybral dodavatele pojištění majetku, odpovědnosti a pojištění vozidel. Jedná se o čtyřletou zakázku za více než 1,07 miliardy korun.

Ve výběrovém řízení ji získalo konsorcium pojišťovacích firem Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Česká pojišťovna a Pojišťovací makléřství INPOL. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí podniku Petr Vorlíček.

Právě pojistné služby byly jedním z argumentů, které provázely loňské odvolání tehdejšího ředitele podniku Vladimíra Liche. Dozorčí rada mu mimo jiné vyčítala, že nevyjednal novou smlouvu. Původní měla totiž platnost jen do konce loňského roku.

Nová pojistná smlouva je platná od 1. března. Podnik za služby zaplatí každý rok 268 milionů korun. Pro firmu to bude podle mluvčího znamenat úsporu 21 milionů korun. "Součástí nových podmínek je i dvanáctiměsíční výpovědní lhůta, která zajistí, že DPP bude mít v případě ukončení pojistného dostatek času na výběr nového pojistného partnera," uvedl mluvčí.

Veřejnou zakázku vypsal podnik loni v listopadu. Zúčastnili se jí tři zájemci, z nichž dva splnili podmínky soutěže. Vítěz dal o zhruba 60 milionů nižší nabídku. O nabídkách rozhodovala nezávislá pětičlenná hodnotící komise, která jako nejvýhodnější doporučila nabídku konsorcia čtyř pojišťovacích firem.

Další investice: Výtah za 250 milionů

Další investicí DPP oznámenou ve čtvrtek je výstavba výtahu do stanice metra Můstek.

Praha na tuto stavbu půjčí dopravnímu podniku 150 milionů korun. Ve čtvrtek o tom rozhodli zastupitelé.

Podnik by měl na stavbu získat dotaci z Evropské unie. Náklady jsou ale propláceny zpětně a podnik nemá na stavbu dostatek peněz, řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Stavba výtahu by měla stát zhruba 250 milionů korun, z evropských fondů by podnik měl dostat asi 150 milionů. Bezbariérový vstup do přestupní stanice Můstek by měla tvořit dvojice výtahů s přestupem.

Výstup bude umístěn na chodníku v dolní části Václavského náměstí. Pražský dopravní podnik odhaduje, že s výstavbou by se mohlo začít letos a první cestující by se výtahem mohli svézt pravděpodobně v roce 2014.

Můstek je poslední přestupní stanicí v Praze, která nemá výtah pro vozíčkáře. Bezbariérového vstupu by se v nejbližších letech mohly dočkat také stanice Anděl a I. P. Pavlova.

Z 57 stanic pražského metra je bezbariérově přístupných 36. Předloni byl uveden do provozu výtah do stanice Národní třída, jeho vybudování stálo 185 milionů korun. Nyní je kvůli rekonstrukci stanice a soukromé výstavbě nad ní uzavřen.

Jak se razí metro linky A:

 

Právě se děje

Další zprávy