Aféra s řidičáky v Praze pokračuje, padla nová obvinění

Domácí Domácí
28. 7. 2011 17:02
Tři pražští komisaři a učitel autoškoly přibyli k již dvaceti stíhaným kvůli úplatkům
Obvinění z přijímání úplatků a zneužití pravomocí už čelí 17 z 19 pražských komisařů.
Obvinění z přijímání úplatků a zneužití pravomocí už čelí 17 z 19 pražských komisařů. | Foto: Radek Pecák

Praha - Protikorupční policie obvinila další čtyři osoby v kauze vydávání řidičských oprávnění za úplatky na pražském magistrátu.

Jde o tři zkušební komisaře a jednoho učitele autoškoly. Dohromady tak v případu figuruje už 24 lidí.

"Vyšetřovatelé navíc rozšířili trestní stíhání šesti již obviněných zkušebních komisařů a pěti učitelů autoškoly pro přijetí úplatku při dalších zkouškách odborné způsobilosti," sdělil tiskový mluvčí Policejního prezidia ČR Jaroslav Ibehej.

Za přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby jim hrozí až osmileté tresty vězení, jak dodal Ibehej.

Celkem tedy čelí obvinění sedmnáct z celkem devatenácti komisařů, kteří pracovali pro magistrát.

Sedm učitelů autoškol mělo podle policie uplácet komisaře a ti měli naopak brát peníze za to, že uchazeči o řidičský průkaz složí zkoušky bez problémů.

Kriminalisté počínaní sledovali od počátku letošního roku, ale pravděpodobně k němu docházelo už delší dobu. Úplatky se pohybovaly mezi dvěma až patnácti tisíci korunami.

Prvních 14 komisařů začali policisté stíhat již v polovině května. Kvůli kauze podal vzápětí rezignaci vedoucí oddělení. Na oddělení zůstala pouze hrstka lidí, kteří nezvládali nápor práce.

"Zkušební komisaři, proti kterým bylo vzneseno obvinění, nejsou již zaměstnanci," sdělila mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Nyní má podle ní radnice 13 komisařů, bude zároveň vypisovat nové výběrové řízení. "Zkoušky řidičů jsou nyní plně pokryty," dodala mluvčí.

K zveřejněnému obvinění dalších komisařů se podle Krásenské nemůže magistrát zatím vyjádřit. Nemá prý o něm žádné informace.

Kvůli kauze už rezignoval vedoucí oddělení zkušebních komisařů Václav Volf. Řízením oddělení byl pověřen Miroslav Hána z odboru dopravně-správních agend.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy