Řidič skútru zraněný po srážce s lyžařem zemřel

ČTK ČTK
28. 12. 2010 13:19
K nehodě došlo v neděli na sjezdovce ve Stříbrné
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Plzeň - Ve Fakultní nemocnici v Plzni zemřel třiašedesátiletý řidič sněžného skútru, který se v neděli srazil na sjezdovce ve Stříbrné s lyžařem. Informaci v úterý sdělila mluvčí nemocnice Renata Jenšíková.

Řidič, který byl správcem vleků v areálu, utrpěl vážné poranění hlavy a byl v kritickém stavu.

Muž se srazil s dvaatřicetiletým lyžařem na dojezdu sjezdovky. Lyžař, který měl ochrannou přilbu, skončil po kolizi v nemocnici s otřesem mozku a s poraněnou nohou. Řidiče s poraněním hlavy a hrudníku transportoval vrtulník do nemocnice, kde byl operován.

Policie nehodu stále vyšetřuje. Podle krajské policejní mluvčí Kateřiny Dohnalové ale z dosud shromážděných informací a výpovědí vyplývá, že srážku pravděpodobně zavinil řidič skútru.

Dohnalová uvedla, že pokud by vyšetřování skutečně skončilo s tím, že viníkem byl řidič, případ by policie vzhledem k jeho úmrtí odložila.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy